You are currently viewing Nalepa i Żelengowski opuszczają Palmiarnię Zielona Góra

Nalepa i Żelengowski opuszczają Palmiarnię Zielona Góra

24-letni Kamil Nalepa i 18-letni Mateusz Żelengowski odchodzą z zespołu ćwierćfinalisty LOTTO Superligi – Palmiarni Zielona Góra.

Obaj odchodzą do innych drużyn, ale zostają w naszej grupie treningowej w Drzonkowie – mówi Lucjan Błaszczyk, legenda polskiego tenisa stołowego, który jest trenerem i menedżerem zielonogórzan.

Kamil Nalepa będzie występował w drużynie Piast Poprawa Ostrzeszów, który niedawno walczył w barażach o LOTTO Superligę, a Mateusz Żelengowski – przebywający obecnie na Mistrzostwach Europy Juniorów w Gliwicach – przenosi się do niemieckiego TTC Düppel Dentalsplace e.V. Kontrakt podpisał też Antoni Witkowski.

Kamil Nalepa występował w superligowych rozgrywkach w barwach Palmiarni w latach 2013-19, 2020-21, 2022-23, a Mateusz Żelengowski 2020-21, 2022-23.

Nazwisko 29-letniego Antoniego Witkowskiego także widnieje w historii LOTTO Superligi, grał w GLKS Nadarzyn w sezonie 2010-11.

Palmiarnia w rozgrywkach 2022-23 awansowała do ćwierćfinału LOTTO Superligi, a Palmiarnia II wywalczyła awans do elity po barażach. Zgodnie z regulaminem dwa zespoły jednego klubu nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach najwyższej ligi, dlatego swoje miejsce druga drużyna mogła odsprzedać SBR Dojlidy Białystok.