You are currently viewing Patryk Zatówka podpisał kontrakt z Alicante TM

Patryk Zatówka podpisał kontrakt z Alicante TM

Nie tylko w Petralana TTS Polonia Bytom, ale i beniaminku hiszpańskiej ekstraklasy Alicante TM zagra Patryk Zatówka w sezonie 2023/24.

Miałem oferty z innych krajów z najwyższych lig, ale chciałem grać w LOTTO Superlidze. Dlatego przyjąłem propozycję z Bytomia. Występy w tym klubie są szansą na powrót do mojego poziomu i taki jest właśnie cel – mówi 26-letni Patryk Zatówka.

W Hiszpanii z kolei będzie grał dla beniaminka ekstraklasy (superdywizji) Alicante TM. Do najwyższej ligi awansował także CTT Olot Gabinet Permar.

Moja drużyna powróciła do hiszpańskiej elity. W decydującym turnieju, po sezonie ligowym, pokonała trzech rywali, co dało jej awans – dodał Patryk Zatówka, opowiadając o spotkaniach z Conservas Lolas 4:0, Vilagarcia TM 4:2, CTT Olot Gabinet Permar 4:1.

W tych zawodach uczestniczył także m.in. Piotr Chodorski w barwach Aqadem.com.

W 1 lidze w barwach Alicante grali m.in. Miguel Chamorro Garcia, Artem Zimarin, Diego Lillo Bordajandi.

W nowym sezonie w Hiszpanii, poza Patrykiem Zatówką, występować będą także np. Jan Zandecki w Hortitec Alzira i Artur Grela CER Robin Prisco L’Escala. Dla wszystkich głównym celem będzie jednak gra w LOTTO Superlidze, Patryk Zatówka w Bytomiu, Artur Grela w Polskim Cukrze Gwieździe Bydgoszcz, Jan Zandecki w Poltarex Pogoni Lębork.