You are currently viewing Pierwszy Portugalczyk w LOTTO Superlidze!

Pierwszy Portugalczyk w LOTTO Superlidze!

30-letni Diogo Carvalho podpisał umowę z AZS AWFiS Balta, stając się tym samym pierwszym portugalskim tenisistą stołowym w LOTTO Superlidze. Menedżer gdańszczan Bartosz Gajek zapowiada, że to prawdopodobnie nie koniec wzmocnień.

Jego największymi sukcesami są tytuły Drużynowego Wicemistrza Europy wywalczone w 2017 i 2019 roku. W składzie był z Tiago Apolonią, Joao Geraldo, Marcosem Freitasem, Joao Monteiro, Diogo Chenem.

W minionym sezonie, w meczu Polska – Portugalia (1:3) rozegranym przy nadkomplecie publiczności w Poznaniu Diogo Carvalho pokonał Artura Grelę z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz 3:2.

Wystąpił także w meczach Sportingu Lizbona z Dekorglassem Działdowo (0:3, 2:3) w Lidze Mistrzów. Przegrał z Jakubem Dyjasem 0:3 i 2:3 oraz Duńczykiem Jonathanem Grothem 0:3.

W swojej karierze Diogo Carvalho wygrywał m.in. ze wspomnianym Jakubem Dyjasem (podczas ME 2018 w Alicante), Nigeryjczykiem Quadrim Aruną z Oxynetu Jarosław, Lam Siu Hangiem (Hongkong) z Polskiego Cukru Gwiazdy.

Portugalczyk od wielu lat gra w kadrze narodowej swojego kraju, wystąpił m.in. w spotkaniu z Polską w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2009 roku w Kolumbii. Uległ wtedy Piotrowi Chodorskiemu 0:3.