You are currently viewing Po zwycięstwie w Gdańsku, Mateusz Zalewski zagra w Tunezji

Po zwycięstwie w Gdańsku, Mateusz Zalewski zagra w Tunezji

Dwóch tenisistów stołowych z LOTTO Superligi – Mateusz Zalewski i Alan Kulczycki – zagra w turnieju WTT Youth Star Contender w Tunisie (1-5 lutego). Wczoraj Mateusz Zalewski wygrał Grand Prix Polski Seniorów w Gdańsku, po finałowym zwycięstwie z doświadczonym Tomaszem Lewandowskim 4:2. W Tunezji zabraknie wcześniej awizowanego w składzie Miłosza Redzimskiego.

Mateusz Zalewski na co dzień występuje w Palmiarni Zielona Góra, Miłosz Redzimski w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a Alan Kulczycki w Oxynecie Jarosław. Mateusz Zalewski urodził się w 2005 roku i jeszcze 2 sezony będzie juniorem, a Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki to zawodnicy z rocznika 2006.

W WTT Youth Star Contender w Tunezji obaj Polacy zagrają w singlu (tylko w tej konkurencji miał wystąpić Miłosz Redzimski). Parę deblową utworzą Mateusz Zalewski i Alan Kulczycki, zaś w mikście Alan Kulczycki zagra z Iloną Sztwiertnią i Mateusz Zalewski z Anną Brzyską.

A już wkrótce trójka wymienionych pingpongistów (Mateusz Zalewski, Miłosz Redzimski i Alan Kulczycki) wraca do rywalizacji w LOTTO Superlidze. Kluby z Grodziska Mazowieckiego i Bydgoszczy są w Grupie Mistrzowskiej, zaś z Zielonej Góry w Grupie Spadkowej, ale także ma szansę awansować do play-off.

Trenerem juniorskiej reprezentacji Polski jest Patryk Jendrzejewski, na co dzień wspólnie ze Zbigniewem Leszczyńskim prowadzący zespół Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Dodaj komentarz