You are currently viewing Pingpongiści LOTTO Superligi zagrają w Akademickich ME

Pingpongiści LOTTO Superligi zagrają w Akademickich ME

We wtorek, 4 lipca w czeskim Ołomuńcu rozpoczynają się Akademickie Mistrzostwa Europy (EUSA Table Tennis Championship 2023). W składach polskich uczelni nie brakuje pingpongistów z drużyn LOTTO Superligi.

W Akademii Zamojskiej Zamość wystąpią: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Węderlich, Jan Zandecki.

Natomiast w UMCS Lublin (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) zagrają: Łukasz Sokołowski, Tomasz Tomaszuk, Kamil Kurowski, Radosław Chrześcian, Filip Pawelec.

W minionym sezonie LOTTO Superligi Jakub Folwarski grał właśnie w Akademii Zamojskiej (w nowych rozgrywkach będzie rywalizować w ligach zagranicznych), Konrad Kulpa i Damian Węderlich w spadkowiczu Enerdze Manekin Toruń (Węderlich przenosi się do SBR Dojlidy Białystok), a Jan Zandecki w Olimpii-Unii Grudziądz (teraz zasili Poltarex Pogoń Lębork).

Łukasz Sokołowski też występował w Olimpii-Unii (wraca do Ostródy), Tomasz Tomaszuk w AZS AWFiS Balta Gdańsk, Kamil Kurowski w Dekorglassie Działdowo.

Akademickie Mistrzostwa Europy odbędą się w Omega Sport Centre w dniach 4 – 9 lipca.

Polacy zagrają w turnieju drużynowym, a potem w singlu i deblu. Rywalami będą uczelnie z Austrii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Węgier, Łotwy, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii i Wysp Brytyjskich.