You are currently viewing Rafał Formela trenuje w Chinach

Rafał Formela trenuje w Chinach

Przygotowujący się do debiutu w LOTTO Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz Rafał Formela przebywa na kilkutygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Chińskim Narodowym Centrum Tenisa Stołowego Hebei Zhengding.

Jest to światowej klasy ośrodek treningowy wyposażony w najnowocześniejsze sale i infrastrukturę. Mam tutaj możliwość trenować i rywalizować z chińską kadrą kadetów i juniorów. Ich poziom gry jest niesamowity. Trenujemy 2 razy dziennie po 3 godziny, zaś w środy i niedziele zaplanowane są pojedyncze treningi – mówi leworęczny Rafał Formela.

Reprezentant Polski w młodszych kategoriach wiekowych przyznał, że pierwszy raz ma możliwość szlifować swoje umiejętności z zawodnikami “o tak różnorodnych stylach gry i różnych okładzinach”.

Na chwilę obecną w tym centrum treningowym jestem jedynym Europejczykiem. Trenerzy i obsługa są bardzo pomocni i życzliwi. Nawiązuję relacje z grupą treningową, poznaję chińską kulturę i zwyczaje. Wszystko jest dla mnie niesamowitym przeżyciem. Zyskałem też trochę inne spojrzenie na tenis stołowy. Pracuję nad wzmocnieniem fizycznym i psychicznym. Chcę jak najlepiej przygotować się do debiutu w LOTTO Superlidze reprezentując barwy ASTS Olimpia- Unia Grudziądz – powiedział Rafał Formela.

Tak długi wyjazd do Azji wiąże się z wyzwaniami organizacyjno-finansowymi.

Chciałbym wyrazić wdzięczność dla rodziców i wszystkich, którzy wsparli mnie w wyjeździe: Omida Logistics Bartosz Glinka – za wsparcie finansowe wyjazdu, Xu Kai i Piotr Szafranek – za pomoc przy organizacji wyjazdu, Butterfly Polska – za wsparcie sprzętowe. Serdecznie dziękuję – przekazał Rafał Formela przebywający w Zhengding.

Swego czasu w tym ośrodku, jednym z najlepszych chińskiej federacji (ok. 300 km od Pekinu), trenowała m.in. Li Qian, była Mistrzyni Europy i medalistka MŚ w deblu, najlepsza zawodniczka w historii polskiego kobiecego tenisa stołowego.