You are currently viewing Stoyanov wyeliminował Dyjasa z WTT Star Contender

Stoyanov wyeliminował Dyjasa z WTT Star Contender

Czy Niagol Stoyanov znalazł patent na polskich tenisistów stołowych? Włoski pingpongista grający kiedyś w LOTTO Superlidze w Polonii Bytom najpierw pokonał Miłosza Redzimskiego podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie, a dziś Jakuba Dyjasa w kwalifikacjach turnieju WTT Star Contender w Ljubljanie.

27-letni Jakub Dyjas przegrał z 36-letnim Niagolem Stoyanovem 1:3 (6, -11, -6, -5).

Z grona polskich zawodników triumfował tylko Samuel Kulczycki, który zrewanżował się Niemcowi Kilianowi Ortowi za porażkę w tym sezonie Bundesligi – 3:2 (-4, 5, 9, -12, 8).

W drugiej rundzie Samuel Kulczycki zagra z Hindusem Sathiyanem Gnanasekaranem, który w LOTTO Superlidze występował przez trzy sezony: jeden w Bydgoszczy i dwa w Jarosławiu.

Tak jak Jakub Dyjas, porażkę poniósł Maciej Kubik – z mającym polskich rodziców, ale występującem w kadrze Austrii Maciejem Kołodziejczykiem 1:3 (-9, 5, -5, -5).

W grze mieszanej Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn wygrali z Anglikami Ho Tin-Tin i Samuelem Walkerem 3:2 (5, -3, 5, -7, 9), a Jakub Dyjas i Natalia Bajor przegrali z Niemcami Cedricem Meissnerem i Wan Yuan 1:3 (8, -5, -7, -4).