You are currently viewing Azjaci Matsushita i Shams pozostali w ZKS Palmiarnia

Azjaci Matsushita i Shams pozostali w ZKS Palmiarnia

Trener ZKS Palmiarnia Zielona Góra Lucjan Błaszczyk będzie stawiać jeszcze mocniej na młodzież, ale w składzie klubu LOTTO Superligi pozostali także Azjaci – Japończyk Taisei Matsushita i Irańczyk Navid Shams.

Tak jak wcześniej mówiłem zespół opuścili Kamil Nalepa i Mateusz Żelengowski, chociaż pozostali w naszej grupie treningowej w Drzonkowie. Doszło kilku młodych zawodników, m.in. 14-letni Samuel Michna z Energi Manekina Toruń – powiedział Lucjan Błaszczyk.

Kamil Nalepa grać będzie w 1-ligowym Ostrzeszowie, zaś Mateusz Żelengowski w 3 lidze niemieckiej, w Berlinie, a więc dość blisko Zielonej Góry – dodał szkoleniowiec.

Z dotychczasowego składu pozostali, poza obcokrajowcami, m.in. Mateusz Zalewski, Patryk Bielecki i Łukasz Wachowiak, który kilka dni temu zmienił stan cywilny.

Nowy sezon LOTTO Superligi zielonogórzanie rozpoczną od spotkań 1 września na wyjeździe z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz i 3 września u siebie z Oxynetem Jarosław.

Po rundzie zasadniczej 6 najlepszych klubów trafi do Grupy Mistrzowskiej, a drużyny z miejsc 7-12 zagrają w Grupie Spadkowej. Z tym że w play-off wystąpi 8 zespołów, w tym dwie z tej słabszej.