You are currently viewing W środę początek LOTTO Superligi! Ciekawy mecz na Śląsku

W środę początek LOTTO Superligi! Ciekawy mecz na Śląsku

Wraca długo oczekiwana LOTTO Superliga, jedna z najsilniejszych lig w Europie. Od 30 sierpnia do 5 września kibice obejrzą aż 10 meczów. W środę inauguracja w Bytomiu, gdzie Petralana TTS Polonia Bytom zmierzy się z jednym z głównych faworytów, zespołem Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Spotkanie zostanie rozegrane awansem z 2 kolejki z uwagi na wyjazd lidera bytomian Patryka Chojnowskiego na Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych do Anglii. Razem z nim w zespole są dwaj nowi zawodnicy: Patryk Zatówka i Szwed Viktorii Brodd.

Mnóstwo zmian w drużynie Polskiego Cukru Gwiazdy. Do Artura Greli i Mołdawianina Vladislava Ursu, dołączyli m.in. włoscy bracia Leonardo i Matteo Mutti oraz Tajwańczyk Kao Cheng-Jui. W ostatniej fazie okienka transferowego dołączyli do nich np. Szwed Truls Moregard, Koreańczyk Jang Woojin i Egipcjanin Omar Assar.

Na rynku transferowym bardzo skuteczny był też Oxynet Jarosław, wzmocniony m.in. Nigeryjczykiem Quadri Aruną, Chorwatem Andrejem Gaciną i Słowak Lubomir Pistej. Mocne składy utrzymali Mistrz i Wicemistrz Polski, tj. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Co więcej, obydwa kluby będą jeszcze mocniejsze.

W piątek, 1 września Dekorglass zmierzy się z beniaminkiem Poltarex Pogonią Lębork, a już drugie mecze rozegrają bydgoszczanie (u siebie z prowadzoną przez Lucjana Błaszczyka Palmiarnią Zielona Góra) i bytomianie (na wyjeździe z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów).

Na zakończenie długiego weekendu, już we wtorek, 5 września Oxynet podejmie Akademię Zamojską.

Dopiero 24 września do rozgrywek przystąpi obrońca trofeum Dartom Bogoria.

Obecnie wielu zawodników polskich i zagranicznych z klubów LOTTO Superligi uczestniczy w turniejach seniorskich w Bułgarii i Kazachstanie oraz zawodach młodzieżowych w Chorwacji i Słowenii.

Program 1 i 2 kolejki

środa, 30 sierpnia
Petralana TTS Polonia Bytom – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (18:00)

piątek, 1 września
Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork (18:00)
Olimpia-Unia Grudziądz – AZS AWFiS Balta Gdańsk (18:00)
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Petralana TTS Polonia (18:00)

niedziela, 3 września
Poltarex Pogoń – Global Pharma Orlicz 1924 (16:00)
Akademia Zamojska Zamość – Olimpia-Unia (16:00)
AZS AWFiS Balta – SBR Dojlidy Białystok (16:00)

wtorek, 5 września
Oxynet – Akademia Zamojska (17:00)

Mecze przełożone
17.09 Palmiarnia – Oxynet Jarosław
24.09 SBR Dojlidy – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
26.09 Dartom Bogoria – Dekorglass
26.09 Polski Cukier Gwiazda – Palmiarnia Zielona Góra