You are currently viewing Ciekawe transfery Polaków z LOTTO Superligi do 1 ligi

Ciekawe transfery Polaków z LOTTO Superligi do 1 ligi

Po 4 sezonach występów w LOTTO Superlidze, 19-letni Szymon Kolasa (ur. 30.11.2003) przeszedł z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów do 1-ligowego BKS Stal Bielsko-Biała. Rzeszowianie po spadku z elity zagrają w tej samej grupie południowej.

Szymon Kolasa jest Drużynowym Wicemistrzem Europy Juniorów z 2022 roku. W turnieju w Belgradzie grali Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, a z ławki wchodzili Szymon Kolasa, Patryk Lewandowski.

W BKS Stal zagra także Kacper Głazowski (rocznik 2005), który w sobotę wystąpił w barwach Mistrza LOTTO Superligi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w meczu o Superpuchar Polski z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz (1:3).

Z kolei Miłosz Sawczak i Jakub Stecyszyn zostali wypożyczeni do UKS Villa Verde Olesno, Jacek Mitas zagra w beniaminku 1 ligi KTS Nowy Dwór Mazowiecki, a Damian Korczak w TT Elite Series Logisters Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza.

Na superligowym zapleczu, w zespołach spadkowiczów wystąpią m.in.: Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa (obaj Energa Manekin Toruń), Patryk Dziuba, Maciej Domin, Michał Olbrycht (KU AZS Politechnika Rzeszów).

Z kolei w TTCup.com KS Polonia Kielce grać będą m.in. Marcel Błaszczyk, Dawid Jadam i Jakub Kuźmicz.

Pierwszoligowe zmagania w obydwu grupach – południowej i północnej – rozpoczną się 9 września (sobota).