You are currently viewing Dartom Bogoria i Polski Cukier Gwiazda zagrają jutro o Superpuchar

Dartom Bogoria i Polski Cukier Gwiazda zagrają jutro o Superpuchar

Podczas sobotniego (19 sierpnia) „Pingpongowego PGE Narodowego” w Warszawie odbędzie się prestiżowy mecz o Superpuchar Polski Cukier LOTTO Superligi. O g. 12:00 Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra ze zdobywcą Pucharu Polski – Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Pingpongowy PGE Narodowy i spotkanie o Superpuchar są wielkim świętem polskiego tenisa stołowego. Jutro zagramy o cenne trofeum według nowych zasad LOTTO Superligi, tzn. pojedynki singlowe i ewentualny, piąty deblowy rozgrywane będą do 3 wygranych setów, a piąte sety kończyć się będą w momencie zdobycia 6 pkt – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi, jednej z najsilniejszych lig pingpongowych w Europie.

Głównym Partnerem Superpucharu jest Krajowa Grupa Spożywcza S.A. i marka Polski Cukier.

Dartom Bogoria (trener Tomasz Redzimski) wystąpi w składzie: Grek Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Kacper Głazowski, a Polski Cukier Gwiazda (trener Patryk Jendrzejewski): Mołdawianin Vladislav Ursu, Włoch Leonardo Mutti, Artur Grela.

Spotkania ma charakter pokazowy, dlatego przedstawiciele obydwu zespołów zgłosili się na grę Kacpra Głazowskiego. Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów na co dzień trenuje w Ośrodku w Grodzisku Mazowieckim, ale w nowym sezonie wystąpi w 1-ligowym BISTS Bielsko-Biała.

Podczas sobotniego PGE Narodowego w Warszawie zaplanowano również m.in. amatorskie turnieje tenisa stołowego oraz gry, zabawy i konkursy sprawnościowe – wszystkie z nagrodami, jak również strefy animacji ENEA, wycieczki z przewodnikiem po PGE Narodowym, Lucjan Błaszczyk SHOW.