You are currently viewing Ósma rakieta świata w Polskim Cukrze Gwieździe

Ósma rakieta świata w Polskim Cukrze Gwieździe

Zdobywca Pucharu Polski i brązowy medalista LOTTO Superligi – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz pozyskał ósmą rakietę świata. Nowym zawodnikiem w drużynie Zbigniewa Leszczyńskiego jest południowokoreański tenisista stołowy Jang Woo-jin.

Na liście światowej przed nim są tylko Chińczycy (Fan Zhendong, Wang Chuqin, Ma Long, Liang Jingkun, Lin Gaoyuan), Brazylijczyk (Hugo Calderano) i Japończyk (Tomokazu Harimoto). Za Jang Woo-jinem plasują się Tajwańczyk Lin Yun-Ju i Niemiec Dimitrij Ovtcharov.

Nowy pingpongista bydgoskiej Gwiazdy jest 2-krotnym finalistą Mistrzostw Świata w deblu (srebro w 2021 i 2023 roku – z Lim Jong-hoonem), zaś łącznie ma na koncie 5 medali MŚ. Trzykrotnie wywalczył brąz w rywalizacji drużynowej.

W 2023 roku w turniejach międzynarodowych Jang Woo-jin wywalczył 2 miejsce w WTT Star Contender w Bangkoku i WTT Contender w Doha oraz osiągnął ćwierćfinał w WTT Champions w Makau i WTT Star Contender w Goa w Indiach.

W Indywidualnych MŚ w Durbanie w RPA Jang Woo-jin wygrał 3 mecze, a w 1/8 finału przegrał z Duńczykiem Andersem Lindem 1:4, zajmując pozycje 9-16.

Tenisista stołowy Polskiego Cukru Gwiazdy jest też wielokrotnym medalistą Mistrzostw i Igrzysk Azji. W mistrzostwach kontynentu w grze pojedynczej sięgnął po brąz w 2021 roku w Katarze.