You are currently viewing Saudi Smash: Superligowcy przenoszą się do Arabii Saudyjskiej

Saudi Smash: Superligowcy przenoszą się do Arabii Saudyjskiej

Od 1 do 11 maja tenisiści stołowi z klubów LOTTO Superligi rywalizować będą w nowym turnieju Saudi Smash w Jeddah w Arabii Saudyjskiej. W reprezentacji Polski są Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas i Maciej Kubik.

W zawodach głównych z rozstawienia jest 56 pingpongistów, w tym trzech gospodarzy Saudyjczyków z kadry narodowej prowadzonej przez trenerka Leszka Kucharskiego. Jednym z nich jest Ali Alkhadrawi z Poltarex Pogoni Lębork.

W eliminacjach nie muszą grać także Koreańczyk Jang Woojin i Szwed Truls Moregard z Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz, a także z tego klubu Egipcjanin Omar Assar i Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (obaj nie grali w tym superligowym sezonie), Nigeryjczyk Quadri Aruna (Oxynet Jarosław) i Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo).

Natomiast o osiem wolnych miejsc w kwalifikacjach powalczą m.in.: Chorwat Andrej Gacina, Słowak Lubomir Pistej (obaj Oxynet Jarosław), Portugalczyk Joao Monteiro (SBR Dojlidy Białystok), Miłosz Redzimski, Grek Panagiotis Gionis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Lam Siu Hang (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) z Hongkongu, Maciej Kubik, Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo).

W grze deblowej wystąpią wspólnie m.in. Miłosz Redzimski i Maciej Kubik oraz Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck.

Największe premie są przewidziane dla singlistów: 1 runda 8500 dolarów, 2 runda 11 tysięcy, 3 runda 14 tysięcy, ćwierćfinał 17 tysięcy, półfinał 20 750, drugie miejsce 33 050, zwycięzca 65 tysięcy.