You are currently viewing WTT Finals: Quadri Aruna poza strefą medalową

WTT Finals: Quadri Aruna poza strefą medalową

Grający w LOTTO Superlidze w Oxynecie Jarosław Nigeryjczyk Quadri Aruna nie awansował do strefy medalowej rozgrywanego w Doha (Katar) prestiżowego turnieju World Table Tennis Finals.

W czwartkowym ćwierćfinale Quadri Aruna, były 10 rakieta świata (dziś 16), przegrał z aktualnym i jednocześnie 2-krotnym z rzędu Mistrzem Świata Chińczykiem Fan Zhendongiem 0:3 (6:11, 9:11, 4:11).

Wcześniej pingpongista znany naszym kibicom z LOTTO Superligi pokonał rozstawionego z numerem 5 Brazylijczyka Hugo Calderano 3:2.

W półfinałach Fan Zhendong zmierzy się z Lin Gaoyuanem, a Wang Chuqin (wszyscy Chiny) z mającym chińskie korzenie reprezentantem Niemiec Qiu Dangiem. W 1/4 finału m.in. Qiu Dang pokonał Liang Jingkuna 3:2 i Lin Gaoyuan wygrał z legendarnym Ma Longiem 3:2.

Zwycięzca WTT Finals otrzyma 40 tysięcy dolarów, przegrany w finale 33 tys., a półfinaliści po 25 tys.

Od 8 stycznia w Doha rozgrywany będzie WTT Star Contender m.in. z udziałem Miłosza Redzimskiego, Jakuba Dyjasa i Macieja Kubika.