You are currently viewing Świetny występ Miłosza Redzimskiego w WTT Youth Contender

Świetny występ Miłosza Redzimskiego w WTT Youth Contender

W zakończonym w słoweńskim Otocec turnieju rangi WTT Youth Contender Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zdobył srebrny medal w kategorii do 19 lat.

Miłosz Redzimski przeszedł jak burza eliminacje i 1 rundę zawodów głównych, pokonując Czecha Jindricha Moravka 3:0 (2, 8, 5), Turka Ozguna Goksala 3:0 (8, 2, 3) i Słowaka Samuela Paluska 3:0 (4, 2, 4).

W 1/16 finału po trudnym pojedynku wygrał z Portorykańczykiem Angelem Naranjo 3:2 (-10, -9, 6, 10, 4), a w 1/8 finału z Japończykiem Yuki Sakai 3:1 (-9, 4, 8, 6).

W ćwierćfinale Miłosz Redzimski zmierzył się z Koreańczykiem Jang Seongilem, który w poprzednim sezonie grał w Dartomie Bogorii. Reprezentant Polski triumfował 3:2 (4, -12, 9, -8, 5).

W półfinale pokonał „jedynkę” Tajwańczyka Chang Yu-Ana 3:0 (7, 5, 9), a w finale przegrał z Koreańczykiem Gil Minseokiem 2:3 (-4, -9, 6, 4, -9).

Miłosz Redzimski obecnie zajmuje 177 miejsce w światowym rankingu, ale z pewnością uzyska spory awans po sukcesie w Otocec.

W najbliższych dniach Biało-Czerwoni rywalizować będą o kolejne punkty w WTT Youth Contender w chorwackim Varażdinie.

W Słowenii do 1/8 finału zakwalifikował się Alan Kulczycki z Oxynetu Jarosław. Uległ Chang Yu-Anowi 1:3 (8, -6, -5, -5).