You are currently viewing WTT Contender: Cheng-Jui ze srebrem i Groth z brązem w Peru

WTT Contender: Cheng-Jui ze srebrem i Groth z brązem w Peru

Tajwańczyk Kao Cheng-Jui z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz zdobył srebrny medal, a Duńczyk Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo wywalczył brązowy w grze pojedynczej turnieju WTT Contender w peruwiańskiej Limie.

W meczach półfinałowych 18-letni Kao Cheng-Jui pokonał Mistrza Europy Niemca chińskiego pochodzenia Qiu Danga 3:1 (-6, 10, 12, 4), a Jonathan Groth przegrał z Portugalczykiem Marcosem Freitasem 0:3 (17:19, 8:11, 12:14).

Finał rozgrywany był do czterech wygranych setów. Kao Cheng Jui wygrał pierwszego do 5, we wszystkich kolejnych lepszy był Marcos Freitas, chociaż niewiele brakowało, aby to Tajwańczyk wyszedł na prowadzenie 2:1.

W drodze po srebro Kao Cheng-Jui pokonał m.in. wysoko notowanego Nigeryjczyka Quadriego Arunę z Oxynetu Jarosław.

Zawodnicy LOTTO Superligi przenoszą się z Peru do Brazylii, gdzie zagrają w kolejnym WTT Contender. Na liście startowej są m.in. nowo pozyskany przez Polski Cukier Gwiazdę Koreańczyk Jang Woo-jin i Kao Cheng-Jui z Polskiego Cukru Gwiazdy, Jonathan Groth z Dekorglassu, Joao Monteiro z SBR Dojlidy Białystok, a także Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko i Słowak Lubomir Pistej z Oxynetu.

Wyniki

Finał
Kao Cheng-Jui (Tajwan) – Marcos Freitas (Portugalia) 1:4 (5, -8, -12, -9, -5)

Półfinały
Kao Cheng-Jui (Tajwan) – Qiu Dang (Niemcy) 3:1 (-6, 10, 12, 4)
Jonathan Groth (Dania) – Marcos Freitas (Portugalia) 0:3 (17:19, 8:11, 12:14)