You are currently viewing WTT Feeder: Kubik ograł Gardosa, Dyjas przegrał z Sai Linwei

WTT Feeder: Kubik ograł Gardosa, Dyjas przegrał z Sai Linwei

Ze zmiennym szczęściem grali reprezentanci Polski w 1 rundzie (1/32 finału) turnieju serii World Table Tennis Feeder w Ołomuńcu. Awans wywalczył Maciej Kubik, a odpadł Jakub Dyjas.

Miłą niespodziankę sprawił Maciej Kubik, który wygrał ze srebrnym medalistą ubiegłorocznej edycji czeskich zawodów Austriakiem Robertem Gardosem 3:2 (-8, 11, -6, 5, 10).

Jutro o awans do najlepszej „16” 20-letni Maciej Kubik zagra z 17-letnim Tajwańczyk Changiem Yu-Anem, który w tym roku był m.in. w półfinale WTT Youth Contender w Cetniewie.

Jakub Dyjas ma ostatnio pecha do Chińczyków, tym razem w pierwszej rundzie wylosował Sai Linweia, z którym przegrał 2:3 (-9, 7, -8, 3, -7).

Z zagranicznych pingpongistów LOTTO Superligi, bez problemów do 1/16 finału zakwalifikowali się Mołdawianin Vladislav Ursu i Tajwańczyk Kao Cheng-Jui z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz.

Vladislav Ursu wygrał z Portorykańczykiem Angelem Naranjo 3:0 (3, 7, 2), a Kao Cheng-Jui wygrał z Koreańczykiem Woo Hyeonggyu z Oxynetu Jarosław 3:1 (10, 3, -12, 9).

Inny zawodnik Oxynetu Słowak Lubomir Pistej przegrał z Francuzem Etebanowi Dorrem 0:3 (-4, -3, -7).

W deblu w ćwierćfinale są Mołdawianie Vladislav Ursu i Andrej Putuntica oraz Tajwańczycy Kao Cheng-Jui i Peng Wang-Wei, a w najlepszej ósemce miksta Słowacy Lubomir Pistej i Barbora Balazova.

W czwartkowych spotkaniach 1/8 finału Vladislav Ursu i Andrej Putuntica pokonali Jakuba Dyjasa i Belga Cedrica Nyutincka 3:2 (6, -12, 11, -4, 8), a Kao i Peng wygrali z południowokoreańskim duetem Park Gyeongtae/Park Changgeon z Korei Płd. 3:1 (8, -8, 6, 9).

W mikście doszło do pojedynku słowackiego – Lubomir Pistej i Barbora Balazova ograli Jakuba Zelinkę i Tatianę Kukulkovą 3:0 (7, 7, 6).

W 1/8 finału Maciej Kubik/Katarzyna Węgrzyn ulegli Ni Xia Lian/Luka Mladenovic (Luksemburg) 2:3 (-7, -7, 9, 6, -12).