You are currently viewing Znamy skład Polaków na Drużynowe Mistrzostwa Europy!

Znamy skład Polaków na Drużynowe Mistrzostwa Europy!

Czterech reprezentantów Polski, m.in. z klubów Mistrza i Wicemistrza LOTTO Superligi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassu Działdowo, zostało powołanych przez trenera Tomasza Krzeszewskiego na Drużynowe Mistrzostwa Europy.

W składzie naszej kadry narodowej znaleźli się:

  • Miłosz Redzimski (ur. w 2006 roku),
  • Jakub Dyjas (1995),
  • Maciej Kubik (2003),
  • Samuel Kulczycki (2002).

Średnia wieku Biało-Czerwonych to 21,5 lat.

Turniej rozegrany zostanie od 10 do 17 września w szwedzkim Malmö. Polacy w grupie A zagrają z broniącymi tytułu Niemcami i Finlandią. Dwa zespoły awansują do 1/8 finału.

W ramach przygotowań do DME reprezentanci Polski wystąpią w turniejach WTT Feeder w czeskim Ołomuńcu (Jakub Dyjas, Maciej Kubik) i bułgarskim Panagyurishte (Samuel Kulczycki, Maciej Kubik) oraz w juniorskich WTT Youth Contender w chorwackim Varażdinie i słoweńskim Otocec (do obydwu zgłoszony jest Miłosz Redzimski).

Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego, którzy seniorską karierę zaczynali w LOTTO Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz, a obecnie w turniejach indywidualnych reprezentują Dekorglass Działdowo, czekają jeszcze mecze w lidze niemieckiej. Jakub Dyjas i Miłosz Redzimski grać będą w LOTTO Superlidze 1 i 3 września.

Złoci DME w Szwecji zakwalifikują się bezpośrednio do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich we Francji.