You are currently viewing Drużynowe: Szwecja i Niemcy w finale, szansa Moregarda! Monteiro z brązem!

Drużynowe: Szwecja i Niemcy w finale, szansa Moregarda! Monteiro z brązem!

LOTTO Superliga będzie miała swojego przedstawiciela w niedzielnym finale Drużynowych Mistrzostw Europy w Malmoe. O złoty medal Szwecja, w składzie z Trulsem Moregardem (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), zagra z broniącymi tytułu Niemcy.

Jako pierwsi półfinałowe zwycięstwo odnieśli Niemcy, którzy na turniej przyjechali bez trzech asów Dimitrija Ovtcharova, Qiu Danga i Patricka Franziski oraz trenera Joerga Rosskopa. W Malmoe pierwsze skrzypce gra 42-letni już, ale wciąż w świetnej formie Timo Boll.

W 1/2 finału przeciwko Portugalii Timo Boll w ostatnim pojedynku pokonał Marcosa Freitasa 3:0. Wcześniej przegrał z Tiago Apolonią 1:3. Punkty dla Niemców zdobyli też Benedikt Duda i grający po raz pierwszy w tych zawodach Kay Stumper. W portugalskim zespole rezerwowym był Joao Monteiro z SBR Dojlidy Białystok. Wraz z kolegami z reprezentacji odbierze brązowe medale.

O złoto Niemcy zmierzą się ze Szwedami. Gospodarze w sobotę wieczorem pokonali Francję 3:1. W pierwszej grze Truls Moregard uległ Felixowi Lebrunowi 0:3, ale potem wygrywali Mattias Falck i Kristian Karlsson.

Na koniec Truls Moregard ograł Alexisa Lebruna 3:2, mimo że przegrywał 0:2.

Warto przypomnieć, że w ćwierćfinale z Węgrami Szwedzi mieli jeszcze większe problemy. Przy stanie 2:2 w meczu Kristian Karlsson przegrywał z Bence Majorosem 0:2 oraz w piątym secie 6:9, 8:10 i 10:11. Łącznie obronił trzy meczbole i zwyciężył 13:11.

Finał w Malmö Arena rozpocznie się o g. 17:30.

Polacy dotarli do 1/8 finału, a w spotkaniu o ćwierćfinał przegrali minimalnie z Belgią 2:3.