You are currently viewing Grand Prix Polski: Badowski z Kulpą w ćwierćfinale w Gliwicach

Grand Prix Polski: Badowski z Kulpą w ćwierćfinale w Gliwicach

Byli Wicemistrzowie Polski w grze pojedynczej, Marek Badowski i Konrad Kulpa zmierzą się w ćwierćfinale rozgrywanej w Gliwicach 1. Grand Prix Polski.

W 1/8 finału wracający do gry na arenach ogólnokrajowych Marek Badowski wygrał z aktualnym Wicemistrzem Polski Tomaszem Lewandowskim 4:3 (8,3,-8,-9,-9,9,6), a Konrad Kulpa z Janem Zandeckim 4:0 (2,10,6,7).

Poza Markiem Badowskim z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, w najlepszej ósemce są jeszcze trzej zawodnicy z klubów LOTTO Superligi: Adam Dosz z Poltarex Pogoni Lębork, Alan Kulczycki z Oxynetu Jarosław i Patryk Lewandowski z Dekorglassu Działdowo.

W meczach, których stawką był ćwierćfinał, Adam Dosz pokonał Jarosława Tomickiego 4:2 (-7,10,8,-10,8,7), Alan Kulczycki wygrał z Patrykiem Dziubą 4:0 (5,6,4,6) i Patryk Lewandowski ograł Sławomira Dosza 4:3 (9,-9,-8,3,7,-8,9).

Wcześniej w rozgrywkach grupowych komplet 4 zwycięstw zanotowali: Alan Kulczyki, Adam Dosz i Jan Zandecki (Poltarex Pogoń) oraz obecni 1-ligowy, a wcześniej superligowcy: Tomasz Kotowski i Szymon Kolasa.

Adam Dosz triumfował m.in. w meczach z Mateuszem Zalewskim z ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:1 i Michałem Gawlasem z Dartomu Bogorii 3:2.

Pary ćwierćfinałowe:

  1. Marek Badowski – Konrad Kulpa
  2. Adam Dosz – Grzegorz Felkel
  3. Alan Kulczycki – Szymon Kolasa
  4. Patryk Lewandowski – Tomasz Kotowski