You are currently viewing Miłosz Redzimski pokonał Wicemistrza Świata Trulsa Moregarda

Miłosz Redzimski pokonał Wicemistrza Świata Trulsa Moregarda

Mistrzowskie granie w LOTTO Superlidze. Miłosz Redzimski pokonał Trulsa Moregarda 3:2, a Dartom Bogoria wygrała z Polskim Cukrem Gwiazdą 3:2. Z kolei Dekorglass okazał się lepszy 3:1 od KS Global Pharma Orlicz 1924. Pierwsza porażka w sezonie Akademii Zamojskiej.

Sobotnie mecze 4 kolejki z udziałem medalistów poprzedniego sezonu dostarczyły wielu, wielu emocji. W broniącym tytułu zespole z Grodziska Mazowieckiego znów błysnął 17-letni Miłosz Redzimski. Niedawno w DME ograł słynnego Niemca Timo Bolla, a dziś zwyciężył w pojedynku z Wicemistrzem Świata z 2021 roku Trulsem Moregardem, nowo pozyskanego zawodnika klubu z Bydgoszczy.

Szwed prowadził 2:0 w setach, zaś Miłosz obronił łącznie aż 5 piłek meczowych w 3 i 4 partii. Potrafił wyjść z takiej opresji jak 1:2 w spotkaniu i 6-10… W 5 secie Polak triumfował 6:5.

Truls Moregard zrehabilitował się kilkadziesiąt minut później, ogrywając Panagiotisa Gionisa. Ale w deblu gospodarze Miłosz Redzimski/Takuya Jin pokonali parę Vladislav Ursu/Artur Grela 3:2. Piątego seta zaczęli od 4:1 i korzystny wynik utrzymali do końca.

W Działdowie w głównej roli wystąpił Duńczyk Jonathan Groth, który pokonał Roberta Florasa 3:0 i Parka Jeongwoo 3:2; w piątym secie zwyciężył 6:3, mimo że przegrywał 2:3.

Trzeci punkt wywalczył Kaii Konishi, który wygrał z Piotrem Cyrnkiem 3:0. W międzyczasie Jakub Dyjas uległ Parkowi Jeongwoo 2:3. Drugi set zakończył się triumfem Koreańczyka 21:19.

Najwcześniej rozstrzygnęło się spotkanie w Zamościu, gdzie Akademia Zamojska przegrał z SBR Dojlidy Białystok 0:3.

W grach do pięciu setów Damian Węderlich wygrał z Kim Jangwonem, a debiutujący w LOTTO Superlidze Joao Monteiro z Piotrem Chodorskim. Kropkę nad „i” postawił Asuka Machi, który pokonał pozyskanego do Zamościa z Białegostoku Tomasza Lewandowskiego.

W tabeli prowadzi Dartom Bogoria 11 pkt przed Dekorglassem 9 i Akademią Zamojską 8. Po 7 punktów mają Gwiazda i Orlicz. Z tej grupy, klub z Grodziska Mazowieckiego rozegrał 5 meczów, pozostali po 4.

Wyniki – 4 kolejka:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:2
Panagiotis Gionis – Vladislav Ursu 1:3 (7:11, 11:9, 5:11, 3:11)
Miłosz Redzimski – Truls Moregard 3:2 (6:11, 5:11, 15:13, 13:11, 6:5)
Takuya Jin – Artur Grela 3:0 (11:9, 11:6, 11:6)
Panagiotis Gionis – Truls Moregard 1:3 (13:15, 11:9, 8:11, 9:11)
Miłosz Redzimski/Takuya Jin – Vladislav Ursu/Artur Grela 3:2 (10:12, 11:5, 11:4, 8:11, 6:4)

Dekorglass Działdowo – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1
Jonathan Groth – Robert Floras 3:0 (11:6, 11:3, 11:5)
Jakub Dyjas – Park Jeongwoo 2:3 (11:8, 19:21, 8:11, 11:9, 4:6)
Kaii Konishi – Piotr Cyrnek 3:0 (11:9, 14:12, 11:8)
Jonathan Groth – Park Jeongwoo 3:2 (11:6, 9:11, 11:7, 13:15, 6:3)

Akademia Zamojska Zamość – SBR Dojlidy Białystok 0:3
Kim Jangwon – Damian Węderlich 2:3 (3:11, 7:11, 12:10, 13:11, 4:6)
Piotr Chodorski – Joao Monteiro 2:3 (11:6, 4:11, 12:10, 10:12, 3:6)
Tomasz Lewandowski – Asuka Machi 0:3 (6:11, 3:11, 11:13)