You are currently viewing Mistrz Polski zwyciężył na Podlasiu i został liderem

Mistrz Polski zwyciężył na Podlasiu i został liderem

Dartom Bogoria wygrał na wyjeździe z SBR Dojlidy Białystok 3:0 i awansował na pozycję lidera LOTTO Superligi. Świetny debiut w zespole z Grodziska Mazowieckiego zanotował Takuya Jin.

Niedzielne spotkanie, zaległe z 1 kolejki, przyciągnęło wielu kibiców do podlaskiej stolicy. Gospodarze między sezonami wymienili cały skład i są zaliczanie do dość szerokiego grona kandydatów do podium. Dzisiaj jednak zdecydowanie lepsi byli obrońcy tytułu.

Grek Panagiotis Gionis wyraźnie pokonał Wanga Zeng Yi, byłego zawodnika „Gladiatorów” z Grodziska Mazowieckiego. A na 2:0 podwyższył Miłosz Redzimski, który pokonał Damiana Węderlicha 3:1. Najbardziej zacięty był 2 set, w którym zawodnik SBR Dojlid prowadził 10:7, rywal wyrównał, ale w grze na przewagi lepszy był Damian Węderlich.

Odpowiedź Miłosza Redzimskiego była niesamowita, w 3 secie wygrywał już 10:0 i zwyciężył do jednego.

Na zakończenie meczu zmierzyli się Japończycy – Asuka Machi, dla którego był to drugi występ w białostockich barwach i debiutujący w Dartomie Bogorii Takuya Jin.

W 3 secie Asuka Machi (w półfinale play-off 2022/23 wygrał z Panosem Gionisem, przegrał z Miłoszem Redzimskim) odrobił straty z 7:9 na 9:9, wykorzystując zły atak przeciwnika. W kolejnej akcji świetnie zagrał Takuya Jin, zaś na koniec serwis zepsuł Asuka Machi.

Wynik – 1 kolejka (zaległy)

SBR Dojlidy Białystok – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Wang Zeng Yi – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 8:11, 8:11)
Damian Węderlich – Miłosz Redzimski 1:3 (3:11, 14:12, 1:11, 8:11)
Asuka Machi – Takuya Jin 0:3 (9:11, 5:11, 9:11)