You are currently viewing Świetny początek zamościan i białostoczan

Świetny początek zamościan i białostoczan

W niedzielę od wygranych sezon w LOTTO Superlidze rozpoczęły zespoły Akademii Zamojskiej Zamość i SBR Dojlidy Białystok. Pierwsze zwycięstwo – ale w drugim meczu – zanotował Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Liderem jest Petralana TTS Polonia Bytom.

W dwóch z trzech dzisiejszych spotkań triumfowały drużyny przyjezdne – z Białegostoku i Suchedniowa. Atut własnej hali wykorzystali pingpongiści z Zamościa.

Przebudowany klub z Podlasie pokonał AZS AWFiS Baltę Gdańsk 3:0. Pierwszy punkt zdobył Wang Zeng Yi, grający przez ostatnie dwa lata w barwach przeciwników. W piątym secie ograł Portugalczyka Diogo Carvalho 6:2.

Zwyciężali także inni nowi zawodnicy w teamie Piotra Anchima: Japończyk Asuka Machi pozyskany z Orlicza i Damian Węderlich, występujący do tej pory w Enerdze Manekinie Toruń. Asuka Machi wygrał z Grekiem Georgiosem Stamatourosem 3:1, a Damian Węderlich z Tomaszem Tomaszukiem 3:2 i 6:4 w piątym secie.

Drugą porażkę z rzędu poniosła Olimpia-Unia Grudziądz, tym razem z Akademią Zamojską 1:3. Dla Zamoście 2 pkt wywalczył nowo pozyskany – z AZS AWFiS Balta – Japończyk Shodai Sakane, m.in. z Ioannisem Sgouropoulosem 3:0.

Grek uzyskał honorowy punkt dla gości, wygrywając z Piotrem Chodorskim.

Oprócz Shodai Sakane, udany debiut w ekipie z Lubelszczyzny zanotował Hiszpan Jesus Cantero.

Nie było niespodzianki w Lęborku, gdzie beniaminek Poltarex Pogoń uległ 1:3 KS Global Pharma Orlicz 1924. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bowiem Adam Dosz triumfował w rywalizacji z Francuzem Damienem Provost.

Później nie do zatrzymania byli Koreańczyk Park Jeongwoo (2 pkt) i Robert Floras (1). Z bilansem 4-0 Azjata jest liderem rankingu indywidualnego LOTTO Superligi.

Kolejne mecze superligowe we wtorek, 5 września: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Palmiarnią Zielona Góra i Oxynet Jarosław z Akademią Zamojską.