You are currently viewing Truls Moregard i Joao Montero medalistami Drużynowych ME

Truls Moregard i Joao Montero medalistami Drużynowych ME

Szwed Truls Moregard (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Portugalczyk Joao Monteiro (SBR Dojlidy Białystok) zapewnili sobie medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Malmö.

Reprezentacje Szwecji i Portugalii awansowały do półfinału turnieju. Gospodarze zagrają z Francją, a Portugalia z Niemcami.

W ćwierćfinałach walka trwała do ostatniej piłeczki. Szwedzi pokonali Węgrów 3:2, a dwa punkty zdobył były Wicemistrz Świata Truls Moregard. Triumfował w pojedynkach z Bence Majorosem 3:0 (9, 8, 10) i Adamem Szudim 3:1 (8, -11, 3, 4).

Natomiast Portugalia, z Joao Monteiro w roli rezerwowego, pokonała Danię 3:2. Jeden z punktów dla Duńczyków wywalczył Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo, który zwyciężył Tiago Apolonię 3:0 (6, 3, 7).

Do strefy medalowej nie awansował także Chorwat Andrej Gacina z Oxynetu Jarosław. Jego reprezentacja uległa broniącym tytułu Niemcom 2:3.

Andrej Gacina, były Mistrz Polski w barwach Dekorglassu, wygrał z Benediktem Dudą 3:0 (6,6,7) i przegrał z Timo Bollem 0:3 (-8,-8,-5).

W ostatnim ćwierćfinale Francja pokonała 3:1 Belgię, która w 1/8 finału wyeliminowała Polskę. „Trójkolorowych” do sukcesu poprowadzili bracia Felix Lebrun 2 pkt i Alexis Lebrun 1.