You are currently viewing Dartom Bogoria rozpoczyna grę w Lidze Mistrzów, Dekorglass za tydzień
FOTO JAKUB PIASECKI / APR

Dartom Bogoria rozpoczyna grę w Lidze Mistrzów, Dekorglass za tydzień

Od 15 lat Dartom Bogoria występuje w prestiżowej Lidze Mistrzów. Zespół z Grodziska Mazowieckiego kilka razy był w ćwierćfinale, wielokrotnie rozgrywał i wygrywał wielkie mecze, a teraz powalczy o kolejne cel – awans do Final Four. Z takim samym zadaniem do sezonu 2023/24 w Champions League przystąpi Dekorglassu Działdowo.

Bardzo dzielnie w I rundzie grupowej walczyły zespoły debiutujące w Lidze Mistrzów – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Wygrały po 2 spotkania, ale minimalnie poniosły porażki w spotkaniach z zespołami austriackimi. To sprawiło, że pożegnały się z LM, ale są w II rundzie Pucharu Europy.

W Champions League pozostało 12 klubów podzielonych na 4 grupy. Tylko zwycięzcy awansują do Final Four w dniach 30-31 marca 2024 w Saarbrucken. W gr. B Dartom Bogoria zagra z czeskim HB Ostrov i niemieckim TTC Neu Ulm, a w gr. C Dekorglass z francuskim GV Hennebont TT i austriackim SolexConsult Wiener Neustadt.

Program pierwszej kolejki dla drużyn z LOTTO Superligi przedstawia się następująco: 19 października (17:00) Dartom Bogoria – HB Ostrov i 27 października (17:00) Dekorglass – GV Hennebont TT. Następne spotkania w listopadzie.

Do jutrzejszego spotkania Mistrz Polski Dartom Bogoria przygotowuje się w najsilniejszym 5-osobowym składzie, który tworzą: Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Grek Panagiotis Gionis, Japończyk Jin Takuya i Michał Gawlas. W zespole czeskim gra m.in. Pavel Sirucek, który rok występował w zespole z Torunia i aż 5 lat w barwach klubu z Grodziska Mazowieckiego.

Dekorglass Działdowo ma jeszcze ponad tydzień do pierwszego meczu. W LOTTO Superlidze podstawowy skład tworzą Jakub Dyjas, Duńczyk Jonathan Groth i Japończyk chińskiego pochodzenia Kaii Konishi, ale zgłoszeni są także Chińczycy Zhou Yu i Cheng Jingqi. Trenerem zespołu Wicemistrzów Polski jest Michał Dziubański.