You are currently viewing Dobre losowanie Polski Cukier Gwiazdy i Global Pharmy Orlicz w Pucharze Europy. Polskie kluby faworytami!

Dobre losowanie Polski Cukier Gwiazdy i Global Pharmy Orlicz w Pucharze Europy. Polskie kluby faworytami!

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra z hiszpańskim CER Robin Hat Prisco L´Escala, a Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów z czeskim TTC Ostrava 2016 w III rundzie Pucharu Europy. Losowanie odbyło się we wtorek w siedzibie ETTU w Luksemburgu.

Zwycięzcy dwumeczów zmierzą się w ćwierćfinale, a więc może dojść do rywalizacji klubów z Bydgoszczy i Suchedniowa. Oczywiście wcześniej trzeba pokonać najbliższy etap rozgrywek, zaplanowany w terminach 11-14 listopada i 15-19 listopada.

Polskie kluby będą faworytami spotkań w III rundzie. Tak się złożyło, że Orlicz grał już z zespołem z Ostravy w I rundzie Ligi Mistrzów 2023/24. Tenisiści stołowi z Suchedniowa triumfowali 3:1, a punkty zdobyli: Park Jeongwoo 2 i Robert Floras 1.

Do ciekawej sytuacji dojdzie w drugiej parze, ponieważ do ligi hiszpańskiej Artur Grela z drużyny Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zgłoszony został przez… CER Robin Hat Prisco L´Escala i już zadebiutował.

W rozgrywkach superdywizji w składzie L’Escala jest również m.in. Chińczyk Sun Shiyu, grający w LOTTO Superlidze w klubach z Grodziska Mazowieckiego i Białegostoku.

Bydgoszczanie w III rundzie uniknęli m.in. niemiecki ASV Grünwettersbach. Klub z Bundesligi spotka się z belgijskim Sokah Haboken. W ostatniej parze zagrają El Nino Praga i duńskie Roskilde.

Do ćwierćfinałów Pucharu Europy awansują 4 ekipy, a dołączą do nich zespoły, które odpadną po II rundzie Ligi Mistrzów, tj. zajmą 2 lokaty w grupach.