You are currently viewing Pucharu Europy: 2 wygrane Polski Cukier Gwiazdy, pierwsze zwycięstwo Orlicza

Pucharu Europy: 2 wygrane Polski Cukier Gwiazdy, pierwsze zwycięstwo Orlicza

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą kluby z polskiej LOTTO Superligi w turniejach II rundy Pucharu Europy w Rumunii i Niemczech.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w Odorheiu Secuiesc zanotowała już dwie wygrane, zaś Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów udanie rozpoczął rywalizację w Karlsruhe.

Wczoraj Gwiazda triumfowała z gospodarzami CSS-SZAK 3:1, a dzisiaj jeszcze lepiej spisała się z jednym z faworytów SF SKK El Nino Praga 3:0.

Co ciekawe doszło do trzech spotkań zawodników bydgoskiej drużyny z Czechami, którzy grali w LOTTO Superlidze, tj. Tomasem Konecnym, Jirzim Vrabikiem i Jakubem Zelinką. Za każdym razem lepsi byli zawodnicy obecnie występujący w superligowych rozgrywkach – kolejno Włoch Leonardo Mutti, Mołdawianin Vladislav Ursu i Artur Grela.

Najciekawiej było w ostatniej grze. Artur Grela miał w 4 secie meczbola z Jakubem Zelinką, zaś w 5 przegrywał 0:1, 3:4, by zwyciężyć 6:4.

Wcześniej w sobotę KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów pokonał węgierski PTE PEAC Kalo-Meh 3:0.

Bardzo pewnie wygrywali Piotr Cyrnek i Park Jeongwoo, zaś Robert Floras w pojedynku z Davidem Szantosim w 5 secie prowadził 3:0 i 4:2. Rywal wyrównał, lecz Polak wygrał dwie ostatnie akcje.

Kolejny mecz Orlicza w sobotę wieczorem, a obydwa polskie kluby zagrają jeszcze w niedzielę.