You are currently viewing 60 zawodników w tym sezonie i łącznie 325!

60 zawodników w tym sezonie i łącznie 325!

W tym sezonie w LOTTO Superlidze zagrało już 60 tenisistów stołowych. Od powołania ligi zawodowej do życia w 2009 roku, w rozgrywkach wzięło udział 325 pingpongistów – 165 Polaków i 160 obcokrajowców (z 34 krajów).

W rankingu indywidualnym 2023/24 prowadzi Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki – 13 zwycięstw i 2 porażki. To najstarszy zawodnik regularnie występujący w superligowych meczach.

Za nim w klasyfikacji singlistów plasują się Koreańczyk Park Jeongwoo z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 11-4 i Patrykiem Chojnowskim z Petralana TTS Polonia Bytom 10-5.

W pierwszej kolejności liści się liczba wygranych, a nie skuteczność (w procentach). Tuż za podium są Mołdawianin Vladislav Ursu z KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 8-1, Duńczyk Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo 8-3 i Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii 7-0.

W piątek do grona superligowców dołączył 25-letni Filip Wesołowski z Olimpii-Unii Grudziądz. W debiucie zagrał z byłym Wicemistrzem Świata Szwedem Trulsem Moregardem (0:3) z KS Polski Cukier Gwiazda. Kilka lat temu zdobywał medale DMPJ razem m.in. z Markiem Badowskim i Patrykiem Zatówką.

Natomiast w obecnych rozgrywkach LOTTO Superligi występują m.in. zawodnicy z Nigerii, Arabii Saudyjskiej i Portugalii. Wcześniej zawodników z tych krajów nie było w jednej z najsilniejszych lig europejskich.