You are currently viewing Rekordowa liczba Greków w meczu LOTTO Superligi!

Rekordowa liczba Greków w meczu LOTTO Superligi!

Do niecodziennej sytuacji może dojść podczas piątkowego (g. 18:00) meczu 1 kolejki LOTTO Superligi Olimpia-Unia Grudziądz – AZS AWFiS Balta Gdańsk. Według trenerów-menedżerów klubów, w tym spotkaniu ma wystąpić aż 3 greckich tenisistów stołowych.

W zespole Piotra Szafranka (Grudziądz) są to debiutujący Ioannis Sgouropoulos i dobrze znany polskim kibicom obrońca Konstantinos Angelakis, a w drużynie Bartosz Gajka (Gdańsk) Giorgos Stamatouros, nowy zawodnik w superlidze.

Konstantinos Angelakis ma za sobą dwa sezony w LOTTO Superlidze, w ekipach z Zamościa 2020-21 i Jarosławia 2021-22, ale najbardziej doświadczonym Grekiem w naszej lidze jest Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Zagrał w sezonie 2016-17, a nieprzerwanie występuje w zespole prowadzonym przez trenera Tomasza Redzimskiego od 2018 roku. Teraz rozpoczyna 7 sezon w drużynie Mistrza Polski.

Warto przypomnieć, że w rozgrywkach 2021-22 zawodnikiem Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów był Giorgos Konstantinopoulos.

W jutrzejszym spotkaniu – zgodnie z tym, co przekazali szkoleniowcy – zagrają pozyskany z GV Hennebont TT Ioannis Sgouropoulos i Konstantinos Angelakis, zaś gdańszczanie będą mieli do dyspozycji czterech zawodników.

W piątek, 1 września fani ping-ponga obejrzą także mecze Global Pharma Orlicza 1924 Suchedniów z Petralana TTS Polonia Bytom i Wicemistrza Polski Dekorglassu Działdowo z beniaminkiem Poltarex Pogonią Lębork.

Natomiast w sobotni (2 września) wieczór telewizja Sportklub pokaże retransmisję meczu, który zainaugurował sezon – Petralany Polonii z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz (3:0).