You are currently viewing Liga Mistrzów: Przegrana Dartomu Bogorii w Niemczech

Liga Mistrzów: Przegrana Dartomu Bogorii w Niemczech

Niestety Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – podobnie jak Dekorglass Działdowo – nie awansował do Final 4 Ligi Mistrzów. Dzisiaj przegrał z Niemczech z TTC Neu-Ulm 0:3.

W poszczególnych pojedynkach, Marek Badowski poniósł porażkę 0:3 z Trulsem Moregardem (w LOTTO Superlidze występuje w barwach KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), Miłosz Redzimski 0:3 z Dimitrijem Ovtcharovem i Jin Takuya 0:3 z Quadrim Aruną (z Oxynetu Jarosław).

W składzie Dartomu Bogorii zabrakło Panagiotisa Gionisa, który awansował do niedzielnych, decydujących gier w singlu i deblu w turnieju WTT Feeder we włoskiej Bielli.

Wcześniej w Grodzisku Mazowieckim wynik mógł być odwrotny, bowiem Miłosz Redzimski pokonał Dimitrija Ovtcharova 3:2 i Jin Takuya Quadriego Arunę 3:1. Z kolei przy stanie 1:0 w meczu Panagiotis Gionis miał piłkę meczową z Trulsem Moregardem. Ostatecznie Grek uległ Szwedowi 2:3.

Prawdopodobnie aż 4 kluby z LOTTO Superligi wystąpią w ćwierćfinale Pucharu Europy. Do KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów dołączył dziś Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a we wtorek polski kwartet może uzupełnić Dekorglass Działdowo. Zadaniem jest utrzymanie zaliczki 3:1 z Francji z pierwszego spotkania Ligi Mistrzów z GdV Hennebont TT.

Losowanie par 1/4 finału zaplanowano na 22 grudnia.

Wyniki grupy B Ligi Mistrzów:

TTC Neu-Ulm – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0
Truls Moregard – Marek Badowski 3:0 (11:6, 11:7, 11:8)
Dimitrij Ovtcharov – Miłosz Redzimski 3:0 (11:6, 11:7, 12:10)
Quadri Aruna – Jin Takuya 3:0 (11:4, 11:9, 11:5)