You are currently viewing 3. GPP Seniorów: Zielonogórski sprawdzian przed LOTTO Superligą

3. GPP Seniorów: Zielonogórski sprawdzian przed LOTTO Superligą

Kilkunastu tenisistów stołowych z klubów LOTTO Superligi zagra w dniach 26 – 28 stycznia w 3. Grand Prix Polski Seniorów. To zawody kwalifikacyjne do Indywidualnych Mistrzostw Polski i sprawdzian przed zbliżającymi się meczami w superligowych Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej.

W hali WOSiR Drzonków, od turnieju głównego rywalizować będą m.in.: Tomasz Lewandowski (Akademia Zamojska), Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Artur Grela (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), Szymon Malicki (AZS AWFiS Balta Gdańsk), Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław), Damian Węderlich (SBR Dojlidy Białystok), Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo), Patryk Bielecki (Palmiarnia Zielona Góra).

Natomiast w piątkowych kwalifikacjach dodatkowych wystąpią m.in.: Tomasz Tomaszuk (AZS AWFiS Balta Gdańsk), Michał Gawlas (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Rafał Formela (Olimpia-Unia Grudziądz), a także Mistrzowie Europy Kadetów w deblu Mateusz Sakowicz (Dekorglass Działdowo) i Patryk Żyworonek (Pamiarnia Zielona Góra).

Zawody 1. GPP w sezonie 2023/24 odbyły się w Gliwicach, gdzie w finale Marek Badowski wygrał z Tomaszem Kotowskim 3:0. Brązowe medale dla Adama Dosza (Poltarex Pogoń Lębork) i Alana Kulczyckiego wypożyczonego z SBR Dojlidy Białystok (w turniejach indywidualnych gra w barwach tego klubu) do Oxynetu Jarosław.

Druga edycja Grand Prix miała miejsce w Bilczy koło Kielce. W finale spotkali się pingpongiści 1-ligowego Energa Manekin Toruń – Konrad Kulpa pokonał Tomasza Kotowskiego 4:3. Na 3 miejscu uplasowali się Adam Dosz i Jan Zandecki z Olimpii-Unii Grudziądz.

W Zielonej Górze w ten weekend zabraknie m.in. Jakuba Dyjasa (Dekorglass Działdowo) przygotowującego się do ćwierćfinałów Pucharu Europy, a także Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Mateusza Zalewskiego (Palmiarnia Zielona Góra), startujących obecnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.