You are currently viewing Mistrzostwa Europy U-21: Zalewski z Grebeniukiem, Degrosem i Jakimovskim

Mistrzostwa Europy U-21: Zalewski z Grebeniukiem, Degrosem i Jakimovskim

Trenujący na co dzień w Drzonkowie Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski rozpoczną od I rundy grupowej zmagania w Mistrzostwach Europy do lat 21 w Skopje. Z dwójką rozstawiony jest broniący tytułu Miłosz Redzimski, a z trójką Maciej Kubik.

Występujący w Palmiarni Zielona Góra Mateusz Zalewski spotka się z Ukraińcem Andriiem Grebeniukiem, Belgiem Nicolasem Degrosem i Macedończykiem Aleksandarem Jakimovskim.

Z kolei Mateusz Żelengowski wylosował Czecha Simona Belika, Hiszpana Daniela Berzosę i Cypryjczyka Sharpela Elię.

Po dwaj najlepsi zawodnicy (w sumie 24) dołączy do ósemki rozstawionych, czyli m.in. Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Macieja Kubika. 32 tenisistów stołowych zostanie podzielonych na 8 grup, a awans znów wywalczą mistrzowie i wicemistrzowie z każdej z nich.

W grze deblowej w I Miłosz Redzimski/Maciej Kubik mają wolny los, zaś Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski zmierzą się z pingpongistami gospodarzy Aleksandarem Jakimovskim i Luką Stojchevem.

W mikście Mateusz Zalewski i Rumunka Luciana Mitrofan zagrają z hiszpańską parą Miguel Pantoja/Jana Riera, a z kolei Mateusz Żelengowski i Ilona Sztwiertnia z Anglikiem Connorem Greenem i Hiszpanką Ainhoa Cristobal. Wolny los mają duety: Miłosz Redzimski/Zuzanna Wielgos i Maciej Kubik/Anna Brzyska.