You are currently viewing Młodzieżowe ME: Miłosz Redzimski zwyciężył w singlu! Brawo, brawo Polacy!

Młodzieżowe ME: Miłosz Redzimski zwyciężył w singlu! Brawo, brawo Polacy!

Miłosz Redzimski i Maciej Kubik wygrali finał debla, a kilkadziesiąt minut później Redzimski pokonał Kubika 4:2 w finale singla Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Reprezentanci Polski błyszczeli w turnieju w Skopje.

Pierwszy raz w historii MME U-21 mecz o złoto był wewnętrzną sprawą Polaków. Miłosz Redzimski prowadził już 3:0, potem w dwóch setów zwyciężył Maciej Kubik, ale ostatnie słowo należał do Miłosza, który obronił tytuł mistrzowski wywalczony w poprzednim roku w Sarajewie.

Finał: Miłosz Redzimski – Maciej Kubik (obaj Polska) 4:2 (11:9, 11:9, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9).

To pierwsze zawody Mistrzostw Europy, w których Miłosz Redzimski sięgnął po 2 złote medale. Maciej Kubik wywalczył 3 medale w Skopje; trzecim był brąz w grze mieszanej z Anną Brzyską.

17-letni Miłosz Redzimski jest wychowankiem Bogorii Grodzisk Mazowiecki i od kilku lat z powodzeniem gra w LOTTO Superlidze w barwach Dartomu Bogorii. W klubie i reprezentacji jego trenerem jest ojciec Tomasz Redzimski.

20-letni Maciej Kubik na co dzień występuje w niemieckim Zugbruecke Grenzau, a w polskich turniejach indywidualnych gra w barwach Dekorglassu Działdowo. Karierę seniorską zaczął w Olimpii-Unii Grudziądz w LOTTO Superlidze.