You are currently viewing Moregard lepszy od Aruny w WTT Star Contender

Moregard lepszy od Aruny w WTT Star Contender

Zawodnicy ze światowej czołówki, znani z występów w LOTTO Superlidze, spotkali się w 1/16 finału WTT Star Contender Doha 2024 w Katarze – Szwed Truls Moregard (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) pokonał Nigeryjczyka Quadri Arunę (Oxynet Jarosław) 3:0 (11:7, 11:4, 11:7).

Co ciekawe, w Lidze Mistrzów obaj grają w TTC Neu-Ulm i niedawno rywalizowali przeciwko Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W 1/8 finału były Wicemistrz Świata Truls Moregard spotka się z aktualnym Wicemistrzem Świata (turniej rozgrywany jest co 2 lata) Chińczykiem Wang Chuqinem.

Do najlepszej „16” awansował także inny tenisista stołowy Gwiazdy, 2-krotny z rzędu Wicemistrz Świata w deblu Koreańczyk Jang Woojin. W 2 rundzie wygrał ze swoim rodakiem Cho Daeseongiem 3:2 (9:11, 9:11, 11:7, 11:7, 11:5).

Kolejnym przeciwnikiem Janga Woojina będzie Chińczyk Lin Gaoyuan.

Odpadł dzisiaj kolejny z zawodników bydgoskiego klubu Tajwańczyk Kao Cheng-Jui, który przegrał z Brazylijczykiem Hugo Calderano 0:3 (6:11, 5:11, 8:11).

Jang Woojin zdobył w Katarze brązowe medale w deblu z An Jaehyunem i mikście z Jeon Jihee.