You are currently viewing Pierwszy Słoweniec w LOTTO Superlidze. Deni Kożul w Orliczu!

Pierwszy Słoweniec w LOTTO Superlidze. Deni Kożul w Orliczu!

W TOP 16 regularnie wygrywa Słoweniec Darko Jorgić, a w polskiej LOTTO Superlidze zagra druga rakieta reprezentacji tego kraju Deni Kożul. Umowę podpisał z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Deni Kożul jest 3-krotnym Mistrzem Słowenii w singlu. Złote medale zdobył w 2016, 2020 i 2023 roku. Z kolei w deblu sięgnął po tytuł 2 razy.

W lidze słoweńskiej wywalczył medale z NTK Logatec, we włoskiej triumfował w barwach USD Apuania Carrara Tennistavolo, zaś w niemieckiej ma na koncie brąz z ASV Grünwettersbach.

W DME zdobył brąz w 2017 roku w Luksemburgu, zaś w 2021 roku wystąpił w olimpijskim turnieju drużynowym podczas Igrzysk w Tokio. W meczu 1/8 finału z Koreą Południową Deni Kożul poniósł porażkę 1:3 z Jang Woojinem, dziś zawodnikiem KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W zawodach międzynarodowych jego najlepszym wynikiem jest 3 miejsce w WTT Feeder w Düsseldorfie w 2022 roku. W poprzednim roku był w ćwierćfinale turnieju tej samej rangi, ponownie w Düsseldorfie.

W nowym sezonie LOTTO Superligi w Orliczu Suchedniów Deni Kożul będzie grał razem m.in. z Koreańczykiem Parkiem Jeongwoo i Robertem Florasem.