You are currently viewing Redzimski, Dyjas, Kubik i Kulczycki w składzie na Drużynowe Mistrzostwa Świata [VIDEO]

Redzimski, Dyjas, Kubik i Kulczycki w składzie na Drużynowe Mistrzostwa Świata [VIDEO]

Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas, Maciej Kubik i Samuel Kulczycki – to skład polskiej reprezentacji na Drużynowe Mistrzostwa Świata.

Zawody odbędą się od 16 do 25 lutego w południowokoreańskim Busan. Jutro Biało-Czerwoni wylatują do Azji, gdzie jednocześnie rywalizować będą w kwalifikacjach olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

W piątek Polski Związek Tenisa Stołowego na konferencji prasowej zaprezentował skład na kobiece i męskiej DMŚ 2024.

Poprzedni turniej tej rangi miał miejsce jesienią 2022 roku w chińskim Chengdu. Polacy (Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Artur Grela) w grupie pokonali Anglię 3:2 i Australię 3:0 oraz przegrali ze Szwecją 0:3. Nasi tenisiści stołowi awansowali do 1/8 finału, ale ponieśli porażkę z Koreą Płd. 0:3.

Teraz grupy liczą po 5 zespołów, a naszymi rywalami będą: Korea Płd. 16 lutego (2:00 w nocy w Polsce), Indie 18 lutego (5:00), Nowa Zelandia 19 lutego (9:00), Chile 20 lutego (12:00).

Trenerem reprezentacji Polski jest Tomasz Redzimski, wieloletni szkoleniowiec Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Wcześniej naszą kadrę narodową prowadził Tomasz Krzeszewski, dziś dyrektor sportowy PZTS. W Busan będzie kierownikiem ekipy i delegatem na Kongres ITTF.

Na poprzednich DMŚ, w chińskim Chengdu w 2022 roku, Polskę reprezentowali Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Artur Grela. Biało-Czerwoni osiągnęli wtedy 1/8 finału.