You are currently viewing Świetny mecz Polaków, blisko niespodzianki w DMŚ

Świetny mecz Polaków, blisko niespodzianki w DMŚ

Świetny mecz rozegrali reprezentanci Polski z faworyzowanymi Koreańczykami na otwarcie Drużynowych Mistrzostw Świata w Busan. Biało-Czerwoni przegrali 1:3, ale po wyrównanym spotkaniu. Jakub Dyjas pokonał An Jaehyuna 3:1.

W pierwszym pojedynku Maciej Kubik prowadził 2:0 z występującym w LOTTO Superlidze Jang Woojinem z KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Kolejne trzy sety należały jednak do zawodnika gospodarzy.

Bardzo równa była też gra Miłosza Redzimskiego z Lim Jonghoonem. Pierwszego seta Młodzieżowy Mistrz Europy przegrał na przewagi, a drugiego do 9. W trzecim górą był Polak 12:10. Ostatecznie triumfował rywal 3:1.

Wielką klasę pokazał Jakub Dyjas, wygrywając z brązowym medalistą MŚ z 2019 roku An Jaehyunem 3:1. To znakomite otwarcie turnieju przez najbardziej doświadczonego z polskich tenisistów stołowych.

W czwartym spotkaniu Miłosz Redzimski uległ Jang Woojinowi 0:3.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokazali się z dobrej strony i już czekamy na niedzielny mecz z Indiami. Początek o g. 5:00 rano.

Polska – Korea Płd. 1:3

1. Maciej Kubik – Jang Woojin 2:3
  2. Miłosz Redzimski – Lim Jonghoon 1:3
  3. Jakub Dyjas – An Jaehyun 3:1
  4. Miłosz Redzimski – Jang Woojin 0:3