You are currently viewing Puchar Europy: Efektowne zwycięstwo Dartomu Bogorii we Francji

Puchar Europy: Efektowne zwycięstwo Dartomu Bogorii we Francji

Historyczny polski finał w Pucharze ETTU jest już bardzo blisko… W środę Dartom Bogoria pokonała we Francji AS Pontoise-Cergy 3:0 i 9:1 w setach w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Rewanż w piątek o g. 18:00 w Grodzisku Mazowieckim.

Na zwycięzcę dwumeczu czeka już Dekorglass Działdowo. I tylko kataklizm sportowy mógłby pozbawić Dartom Bogorię awansu do finału.

W dzisiejszym meczu punkty zdobyli Jin Takuya, Panagiotis Gionis i Michał Gawlas.

Gospodarze zagrali osłabieni brakiem liderów, jak Marcos Freitas i Lim Jonghoona. Zmienili też skład w porównaniu do ćwierćfinałów z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Jin Takuya wygrał z juniorem Rafaelem Cabrerą 3:1, Panagiotis Gionis z innym doświadczonym zawodnikiem Danym Lo 3:0, a w pojedynku juniorów Michał Gawlas okazał się lepszy od Thomasa Laroche 3:0.

W rewanżu w barwach Mistrzów Polski ma wystąpić Marek Badowski, który zastąpi Michała Gawlasa.

Finał Pucharu Europy odbędzie się w terminach 19-21 kwietnia i 26-28 kwietnia. Dartom Bogoria kontra Dekorglass… Czekamy na taki finał w europejskich rozgrywkach.