You are currently viewing Puchar Europy: Gionis, Takuya i Gawlas w składzie Dartomu Bogorii

Puchar Europy: Gionis, Takuya i Gawlas w składzie Dartomu Bogorii

Grek Panagiotis Gionis, Japończyk Jin Takuya i Michał Gawlas zagrają w pierwszym, wyjazdowym meczu Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w półfinale Pucharu Europy z francuskim Pontoise-Cergy.

Spotkanie odbędzie się w środę, 27 marca o 19:30. Rewanż w piątek, 29 marca o 18:00 w Grodzisku Mazowieckim.

– W drugim meczu wystąpimy w składzie: Marek Badowski, Panos Gionis, Jin Takuya. Natomiast Miłosz Redzimski czuje się dużo lepiej, ale w półfinałowych spotkaniach nie zagra. Wystąpi w kwietniu w turnieju Feeder w Dusseldorfie – mówi trener Tomasz Redzimski.

Jeśli mistrzowie LOTTO Superligi pokonają Pontoise-Cergy, o tytuł w Pucharze Europy zmierzą się z Dekorglassem Działdowo (19-21 kwietnia i 26-28 kwietnia).

Do ćwierćfinałów dotarły Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Zespół z województwa świętokrzyskiego rywalizował o medal właśnie z Pontoice-Cergy, przegrywając 1:3 i 2:3.

Francuska drużyna wystawiła wtedy następujący skład: Mehdi Bouloussa, Thomas Laroche, Flavio Mourier. Zabrakło m.in. Marcosa Freitasa, Tristan Flore i Lim Jonghoona.

Dartom Bogoria zapewnił sobie 1 miejsce w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi, zaś Pontoise-Cergy jest zdecydowanym liderem francuskiej ligi PRO A.