You are currently viewing Kapitalne widowisko w Bydgoszczy! Spadek Palmiarni

Kapitalne widowisko w Bydgoszczy! Spadek Palmiarni

Fantastyczny mecz obejrzeli kibice w Bydgoszczy, gdzie Polski Cukier Gwiazda wygrała z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:2 w pierwszym spotkaniu play-off LOTTO Superligi. I aż szkoda, że tylko jeden zespół awansuje do strefy medalowej.

Szwed Truls Moregard, największa gwiazda polskiej LOTTO Superligi, wywalczył 2 punkty, pokonując po 3:1 Piotra Cyrnka i Parka Jeongwoo. W pojedynku z Polakiem obronił kilka setboli w 1 i 3 partii. Niewiele brakowało, aby sensacyjnie zwyciężył Piotr Cyrnek.

Park Jeongwoo i Robert Floras wygrywali w pozostałych singlach. Szczególnie ciekawy był 5 set Vladislava Ursu z Robertem Florasem. Polski zawodnik przegrywał 0:3, 1:4, a mimo to zwyciężył 6:5.

Natomiast w deblu Artur Grela i Vladislav Ursu pokonali Daniela Bąka i Roberta Florasa 3:2.

Niesamowicie zapowiada się niedzielny rewanż o g. 16:00 w Suchedniowie.

Blisko półfinału jest Dekorglass Działdowo, który bez straty seta wygrał z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:0. Tak jak do Gwiazdy po Pucharze Świata dołączył Truls Moregard, i Dekorglass wzmocnił Duńczyk Jonathan Groth.

Oprócz niego punkty zdobyli Jakub Dyjas i Kaii Konishi. Sporo emocji dostarczył tylko pierwszy set rywalizacji Jakuba Dyjasa z Grekiem Konstantinosem Angelakisem.

Po latach przerwy szansę na medal w LOTTO Superlidze ma Petralana TTS Polonia. Dzisiaj bytomianie pokonali w Białymstoku SBR Dojlidy 3:1.

Znów zachwycił Viktor Brodd (wygrał 2 mecze), ale to Patryk Chojnowski świetnie otworzył spotkanie.

Gospodarzy próbował poderwać do walki Damian Węderlich, wygrywając z Patrykiem Zatówką. Odniósł ważne zwycięstwo, dające nadzieję w rewanżu, choć oczywiście w zdecydowanie lepszej sytuacji jest zespół ze Śląska.

Wyniki ćwierćfinałów – pierwsze mecze:

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:2
Truls Moregard – Piotr Cyrnek 3:1 (14:12, 8:11, 12:10, 11:8)
Artur Grela – Park Jeongwoo 1:3 (11:4, 9:11, 5:11, 7:11)
Vladislav Ursu – Robert Floras 2:3 (11:7, 8:11, 9:11, 11:8, 5:6)
Truls Moregard – Park Jeongwoo 3:1 (11:8, 5:11, 11:7, 11:8)
Artur Grela/Vladislav Ursu – Daniel Bąk/Robert Floras 3:2 (11:6, 9:11, 5:11, 11:4, 6:1)

Dekorglass Działdowo – Olimpia-Unia Grudziądz 3:0
Jonathan Groth – Filip Wesołowski 3:0 (11:4, 11:4, 11:3)
Jakub Dyjas – Konstantinos Angelakis 3:0 (16:14, 11:3, 11:8)
Kaii Konishi – Rafał Formela 3:0 (11:4, 11:4, 11:8)

SBR Dojlidy Białystok – Petralana TTS Polonia Bytom 1:3
Wang Zeng Yi – Patryk Chojnowski 1:3 (9:11, 11:9, 6:11, 11:13)
Asuka Machi – Viktor Brodd 0:3 (9:11, 4:11, 4:11)
Damian Węderlich – Patryk Zatówka 3:1 (13:11, 11:5, 3:11, 11:4)
Wang Zeng Yi – Viktor Brodd 0:3 (8:11, 9:11, 6:11)

Oxynet Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki mecz się nie odbył (0:3 wo)*

*Zarząd klubu „Łączy Nas Sport”, grający w rozgrywkach LOTTO Superliga tenisa stołowego mężczyzn pod nazwą Oxynet Jarosław, wydał oświadczenie, informując, iż nie przystąpi do meczów ćwierćfinałowych z drużyną Bogoria Dartom Grodzisk Mazowiecki z powodu braku porozumienia i ustalenia kompromisu dot. rozegrania meczów o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.
Obrońcy tytułu pojechali do Jarosławia w składzie: Miłosz Redzimski, Panagiotis Gionis, Marek Badowski i trener Paweł Fertikowski.
Rewanż był planowany na 21 kwietnia w Grodzisku Mazowiecki.

W jedynym piątkowym spotkaniu Akademia Zamojska pokonała Palmiarnię 3:2, co oznacza, że zielonogórzanie stracili szansę na utrzymanie. Wcześniej do 1 ligi spadł beniaminek Poltarex Pogoń Lębork.

Akademia Zamojska Zamość – Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Piotr Chodorski – Navid Shams 3:1 (11:9, 7:11, 12:10, 11:3)
Daniel Kisielewicz – Mateusz Zalewski 0:3 (7:11, 6:11, 5:11)
Tomasz Lewandowski – Patryk Bielecki 3:0 (11:4, 11:7, 11:5)
Piotr Chodorski – Mateusz Zalewski 1:3 (9:11, 9:11, 11:9, 10:12)
Daniel Kisielewicz/Tomasz Lewandowski – Patryk Bielecki/Navid Shams 3:0 (11:9, 11:6, 11:7)