You are currently viewing Dekorglass najlepszy w Drużynowych MMP

Dekorglass najlepszy w Drużynowych MMP

W odbywających się w Gliwicach Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, złoty medal w turnieju drużynowym zdobył Dekorglass Działdowo. W finale pokonał Ostródziankę I Ostróda 3:1.

Spotkanie o tytuł rozpoczęło się po myśli walczącej w barażach o awans do LOTTO Superligi Ostródzianki (Energa Morliny), ponieważ Łukasz Sokołowski wygrał z Samuelem Kulczyckim 3:2.

W kolejnym singlu Maciej Kubik pokonał Michała Małachowskiego 3:2 i był remis 1:1 w meczu. W deblu zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Dekorglassu, a na koniec Maciej Kubik triumfował w rywalizacji z Łukaszem Sokołowskim 3:1.

Oprócz czwórki wymienionych tenisistów stołowych, po złoto sięgnęli Patryk Lewandowski i Karol Matyjek z Dekorglassu, a po srebro Jakub Klimczewski z Ostródzianki.

Brązowe medale w gliwickim turnieju wywalczyły zespoły: Ostródzianka II (Kuba Kwapiś, Aleksander Majchrzak) i Politechnika Rzeszów (Patryk Dziuba, Michał Olbrycht).

We wczorajszych półfinałach Dekorglass wygrał z Politechniką 3:0, a w derbach Ostródy – Ostródzianka I pokonała Ostródziankę II 3:2.

Na miejscach 5-8 KSTS Krosno (Szymon Sporek, Jakub Chmielowski), a także województwa: śląskie (Szymon Kolasa, Krzysztof Gumiński, Piotr Ostachowski), małopolskie (Jakub Stecyszyn, Dawid Kosmal, Paweł Kopacki), zachodniopomorskie (Maksymilian Miastowski, Artur Lemieszka).