You are currently viewing O złoto zagrają Dartom Bogoria i Dekorglass

O złoto zagrają Dartom Bogoria i Dekorglass

W niedzielę 23 czerwca o złoty medal w LOTTO Superlidze zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Brązowe medale zdobyły Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Petralana TTS Polonia Bytom.

W poprzednim sezonie w finale LOTTO Superligi Dartom Bogoria pokonał Dekorglass 3:0, a każdy pojedynek zakończył się rezultatem 3:2. Z kolei miesiąc temu w finale Pucharu Europy Dekorglass wygrał z Dartomem Bogorią 3:0 i 3:0, a kibice łącznie zobaczyli aż 5 gier zakończonych piątymi, skróconymi setami.

W piątek, 31 maja odbyły się rewanżowe mecze półfinałowe oraz wyłoniony został pierwszy beniaminek. Po rocznej przerwie, Energa Manekin wraca do LOTTO Superligi. W barażach tenisiści stołowi klubu z Torunia pokonali Piast Poprawa Ostrzeszów 8:2 i 8:2.

W piątkowych rewanżowych spotkaniach 1/2 finału play-off Dartom Bogoria triumfowała w rywalizacji z Petralaną Polonią 3:1, a Dekorglass zwyciężył Gwiazdę 3:2.

Po jednym punkcie dla obrońców tytułu z Grodziska Mazowieckiego zdobyli Marek Badowski, Jin Takuya i Miłosz Redzimski. Wygrali kolejno pojedynki z Viktorem Broddem 3:0 (Szwed po pierwszym secie skreczował), Patrykiem Zatówką 3:1 i ponownie – walkowerem – z Viktorem Broddem. Natomiast w pierwszej grze Patryk Chojnowski pokonał Miłosza Redzimskiego 3:2.

Przypomnijmy, że we wtorkowych meczach Dartom Bogoria i Dekorglass wygrały po 3:0 oraz 9:2 w setach, więc dzisiaj potrzebowały do awansu do finału trzech setów.

Bardzo długie i zacięte było spotkanie w Bydgoszczy. Dwa single w zespole Gwiazdy wygrał Mołdawianin Vladislav Ursu, a Dekorglass odpowiedział zwycięstwami Jakuba Dyjasa i Jonathana Grotha.

W deblu Taku Takakiwa i Artur Grela prowadzili już 2:0 z Kaii Konishi i Jonathanem Grothem, ale ponieśli porażkę 2:3.

Wyniki rewanżowych meczów półfinałowych:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Petralana Polonia Bytom 3:1
Miłosz Redzimski – Patryk Chojnowski 2:3 (11:9, 11:7, 9:11, 9:11, 5:6)
Marek Badowski – Viktor Brodd 3:0 (11:9, 11:0, 11:0, krecz Brodda)
Jin Takuya – Patryk Zatówka 3:1 (11:7, 12:10, 9:11, 11:9)
Miłosz Redzimski – Viktor Brodd 3:0, krecz Brodda

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 2:3
Vladislav Ursu – Kaii Konishi 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 13:11)
Artur Grela – Jakub Dyjas 1:3 (11:8, 5:11, 3:11, 7:11)
Taku Takakiwa – Jonathan Groth 2:3 (13:11, 8:11, 14:12, 7:11, 3:6)
Vladislav Ursu – Jakub Dyjas 3:1 (11:3, 11:4, 10:12, 11:8)
Taku Takakiwa, Artur Grela – Kaii Konishi, Jonathan Groth 2:3 (11:5, 12:10, 7:11, 7:11, 1:6)