You are currently viewing Półfinały play-off: W meczach bezpośrednich najlepsi Gionis i Groth

Półfinały play-off: W meczach bezpośrednich najlepsi Gionis i Groth

Już we wtorek, 28 maja Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra na wyjeździe z Petralana TTS Polonia Bytom i Dekorglass Działdowo u siebie z Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz w pierwszych meczach półfinałowych play-off LOTTO Superligi.

Rewanżowe spotkania odbędą się w piątek, 31 maja w Bytomiu i Bydgoszcz. Zwycięzcy dwumeczów wystąpią w finale 23 czerwca.

Składy drużyn-medalistów nie są jeszcze znane oficjalnie. A jak wygląda bilans bezpośrednich gier między zawodnikami, którzy mogą rywalizować w półfinale?

Na podstawie superligowych wyników w obecnym i poprzednim sezonie, w broniącym tytułu Dartomie Bogorii zdecydowanie najlepszy bilans ma Panagiotis Gionis. Grek wygrał z Patrykiem Zatówką 3:2, Szwedem Viktorem Broddem 3:1, zaś Patryka Chojnowskiego pokonał 3:0 i przegrał 1:3.

Z kolei Miłosz Redzimski i Marek Badowski wygrywali z Viktorem Broddem po 3:1.

Pod znakiem zapytania stoi gra Szweda Truls Moregarda (Polski Cukier Gwiazda) i Duńczyka Jonathana Grotha (Dekorglass Działdowo), bowiem ich nazwiska widnieją na liście startowej WTT Champions w Chinach (30 maja – 3 czerwca).

W ostatnich 2 latach Jonathan Groth wygrał z Arturem Grelą 3:1, 3:0, 3:0, 3:0, Leonardo Mutti 3:2 i Vladislavem Ursu 2:0, 2:0.

Jakub Dyjas ostatnio przegrywał z Vladislavem Ursu 0:3, 0:3, a wcześniejsze rezultaty to 3:0, 3:2, 0:3. Natomiast wyniki pojedynków Kaiia Konishiego z Arturem Grelą 3:1, 3:2.

Program meczów

Wtorek, 28 maja
16:00, Petralana TTS Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
17:00, Dekorglasss Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

Piątek, 31 maja
18:00, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo
18:00, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Petralana TTS Polonia Bytom