You are currently viewing Saudi Smash: Kolejne zwycięstwa Jakuba Dyjasa i Lubomira Pisteja

Saudi Smash: Kolejne zwycięstwa Jakuba Dyjasa i Lubomira Pisteja

Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Lubomir Pistej (Oxynet Jarosław) odnieśli kolejne zwycięstwa i zakwalifikowali się do ćwierćfinałów gry deblowej turnieju Saudi Smash w Arabii Saudyjskiej.

W Jeddah Jakub Dyjas gra tradycyjnie z Belgiem Cedricem Nyutinckiem. Razem zdobyli Wicemistrzostwo Europy w Warszawie w 2021 roku. Z kolei po raz pierwszy deblowym partnerem Lubomira Pisteja jest Chan Baldwin z Hongkongu.

W dzisiejszych meczach 1/8 finału Jakub Dyjas i Cedric Nyutinck wygrali z zawodnikami z Hongkongu Lam Siu Hangiem (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Ho Kwan Kitem 3:1 (7,8,-6,7), a Lubomir Pistej i Chan Baldwin pokonali Hindusów Manava Vikasha Thakkara i Manusha Utpalbhai Shaha 3:2 (-18,4,6,-9,7).

Nie wiadomo jeszcze, z kim zawodnicy z klubów LOTTO Superligi zagrają o medal w deblu. Wszystko wskazuje na to, że Jakub Dyjas i Cedric Nytutinck będą mieli okazją powalczyć z Chińczykami Wang Chuqinem i legendarnym Ma Longiem.

W 1/8 finału, z partnerami swoich krajów, wystąpią jeszcze Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Saudyjczyk Ali Alkhadrawi (Poltarex Pogoń Lębork).

W tej fazie singla Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo) spotka się z Japończykiem Hiroto Shinozuką, a Nigeryjczyk Quadri Aruna (Oxynet Jarosław) z Koreańczykiem Cho Daeseongiem.