You are currently viewing Drugi Szwed w Petralanie Polonii Bytom

Drugi Szwed w Petralanie Polonii Bytom

Po bardzo dobrym sezonie i brązowym medalu w LOTTO Superlidze, Petralana TTS Polonia Bytom zakontraktowała drugiego szwedzkiego tenisistę stołowego – Andersa Erikssona.

– Byłem bardzo zadowolony z formy wszystkich zawodników. Po odejściu Patryka Chojnowskiego do SBR Dojlidy Białystok, zdecydowałem się podpisać umowę z Andersem Erikssonem, grającym w lidze szwedzkiej razem w klubie z naszym Viktorem Broddem – mówi menedżer Michał Napierała.

Viktor Brodd miał bilans 16-13 w singlu, a wygrał m.in. z Mołdawianinem Vladislavem Ursu, Asuką Machim, Kaii Konishi, Wandżim, Arturem Grelą, Leonardo Muttim. W ćwierćfinale z SBR Dojlidami odniósł komplet 4 zwycięstw.

– Jego rodak Anders Eriksson zagrał bardzo dobrze kilka miesięcy temu w turnieju WTT Feeder w Sztokholmie. W eliminacjach pokonał Fina Alexa Naumiego i Hiszpana Carlosa Franco, a w zawodach głównych wygrał z Belgiem Cedricem Nuyinckiem, który zakwalifikował się na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, oraz ze Snehitem Suravajjulą z Indii. Dotarł do 1/8 finału – powiedział Michał Napierała.

Anders Eriksson będzie piątym Szwedem w polskiej superlidze. Oprócz niego i Viktora Brodda, w naszych klubach występowali:

  • Truls Moregardh, Działdowo 2021-22 i Bydgoszcz 2023-24
  • Joergen Persson, Zielona Góra 2014-16, 2017-18
  • Mattias Oversjo, Gdańsk 2016-17