You are currently viewing Mistrzostwa Europy U-19 i U-15: Polacy razem z Chorwatami i Czechem w deblu

Mistrzostwa Europy U-19 i U-15: Polacy razem z Chorwatami i Czechem w deblu

Już tylko kilkanaście dni pozostały do rozpoczęcia Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Malmoe (12 – 21 lipca). Polscy tenisiści stołowi z klubów LOTTO Superligi zagrają w deblu m.in. z Chorwatami, a w mikście z Mołdawianką i Ukrainką.

Wcześniej odbyło się losowanie turnieju drużynowego: polscy juniorzy zmierzą się w rundzie grupowej z Belgią, Szwecją, Izraelem, a kadeci z Francją, Niemcami, Grecją.

Poza singlem, Biało-Czerwoni będą rywalizować w Szwecji w deblu i mikście.

W grze deblowej wystąpią: Alan Kulczycki i Marcel Błaszczyk, Mateusz Zalewski i Chorwat Borna Petek, Dawid Michna i Chorwat Luka Zlatkov, Rafał Formela i Czech Vit Kadlec.

Z kolei w mieszanej zagrają: Mateusz Zalewski i Anna Brzyska, Marcel Błaszczyk i Zuzanna Wielgos, Alan Kulczycki i Mołdawianka Alexandra Chiriacova, Dawid Michna i Karolina Hołda, Rafał Formela i Ukrainka Olha Ponko.

W kategorii kadetów o medale powalczą: debel Patryk Żyworonek i Samuel Michna, Aleks Pakuła i Jan Mrugała, mikst Patryk Żyworonek i Niemka Josephina Neumann, Jan Mrugała i Emilia Twardawa, Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska, Samuel Michna i Maja Łakoma.