You are currently viewing WTT Contender: Finałowa porażka Kulczyckiego i Dyjasa w Chorwacji

WTT Contender: Finałowa porażka Kulczyckiego i Dyjasa w Chorwacji

Na niecałe 2 tygodnie przed finałem LOTTO Superligi, Jakub Dyjas z Dekorglass Działdowo – wspólnie z Samuelem Kulczycki (wkrótce dołączy do tego klubu) stanął na drugim stopniu podium w turnieju WTT Contender w Zagrzebiu.

W niedzielnym meczu finałowym Polacy spotkali się z Francuzami Simonem Gauzym i Alexisem Lebrunem. Gauzy był kolegą klubowym najpierw Jakuba Dyjasa, a potem Samuel Kulczyckiego w Ochsenhausen, zaś Alexis Lebrun to starszy brat Felixa, złotego medalisty ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich w Krakowie.

Dzisiejsze spotkanie w chorwackiej stolicy zakończyło się sukcesem Francuzów 3:0.

Dobry występ Jakuba Dyjasa w Contenderze jest zwiastunem wielkich emocji w finale LOTTO Superligi 22 czerwca w Szeligach koło Warszawy. Dekorglass zmierzy się z broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Wcześniej, tj. od 11 czerwca, polscy tenisiści stołowi rywalizować będą w Star Contenderze w Lublanie. Na liście startowej są m.in. Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który niedawno zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, i Jakub Dyjas.

Wynik meczu finałowego:

Samuel Kulczycki, Jakub Dyjas (Polska) – Simon Gauzy, Alexis Lebrun (Francja) 0:3 (-7, -4, -10)