You are currently viewing Komplet zwycięstw Japończyków w Tunezji, Jonathan Groth najbliżej medalu

Komplet zwycięstw Japończyków w Tunezji, Jonathan Groth najbliżej medalu

Reprezentanci Japonii zwyciężyli we wszystkich konkurencjach turnieju WTT Contender w Tunisie. W singlu spośród zawodników LOTTO Superligi najbliżej medalu był Duńczyk Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo, który dotarł do ćwierćfinału.

W finale gry pojedynczej Tomokazu Harimoto pokonał Yukiyę Udę 4:3, a brązowe medale zdobyli ich rodacy Hiroto Shinozuka i Sora Matsushima.

Jonathan Groth z Dekorglassu, złoty medalista Pucharu Europy i Drużynowy Wicemistrz Polski, wygrał z Francuzami Alexandre Cassinem 3:1 i Estebanem Dorrem 3:0 oraz przegrał w ćwierćfinale z Sorą Matsushimą 1:3.

W 1/16 finału odpadli Szwed Truls Moregard i Egipcjanin Omar Assar z Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W deblu triumfowali Tomokazu Harimoto i Sora Matsushima. Rozstawieni z nr 1 Truls Moregard i Kristian Karlsson ostatecznie nie przystąpili do rywalizacji.

W dniach 2-7 lipca odbędzie się turniej WTT Star Contender w Bangkoku, z udziałem m.in. Koreańczyka Jang Woojina, Lam Siu Hanga (Hongkong) i Tajwańczyka Kao Cheng-Jui (wszyscy Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz).