You are currently viewing Yaroslav Zhmudenko zagra w trzecim polskim klubie

Yaroslav Zhmudenko zagra w trzecim polskim klubie

Doświadczony ukraiński tenisista stołowy Yaroslav Zhmudenko, po występach w Olimpii-Unii Grudziądz (sezon) i Oxynecie Jarosław (dwa sezony), będzie występował w KS Villa Verde Olesno.

Ostatnie dwa lata 36-letni Yaroslav Zhmudenko spędził w Oxynecie, łącząc występy w LOTTO Superlidze z grą w Lidze Mistrzów w barwach TTC Neu Ulm. Wystąpił np. razem z gwiazdami ping-ponga Dimitrijem Ovtcharovem i Tomokazu Harimoto przeciwko Sportingowi Lizbona.

Yaroslav Zhmudenko ma za sobą grę także w Olimpii-Unii w sezonie 2015-16. Jeśli chodzi o innych zawodników z ukraińskim paszportem, w superlidze występowali Kou Lei w Jarosławiu 2018-21 i Ihor Zawadzki w Zamościu 2020-21.

Nowy tenisista stołowy beniaminka Villi Verde przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Awans wywalczył podczas majowego turnieju kwalifikacyjnego w Sarajewie. „Bilety” zdobyli wtedy także Miłosz Redzimski i Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz Mołdawianin Vladislav Ursu z Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz.

Jeszcze na początku tego roku Yaroslav Zhmudenko klasyfikowany był na 56 miejscu w rankingu światowego. To pokłosie srebrnego medalu w WTT Contender w południowoafrykańskim Durbanie w 2023 roku. Po tym sukcesie był 53 w kilku notowaniach ITTF.

Wcześniej do Villi Verde dołączyli m.in. Wang Zeng Yi i Belg Yannick Vostes.