You are currently viewing Stalowe nerwy Badowskiego i Redzimskiego

Stalowe nerwy Badowskiego i Redzimskiego

Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozpoczął sezon 2024/25 LOTTO Superligi od wyjazdowego zwycięstwa z Villa Verde Olesno 3:1. Nerwy ze stali w piątych setach mieli Marek Badowski i Miłosz Redzimski.

Gospodarze z Olesna przystąpili do meczu w nowym składzie, z Taisei Matsushitą, Jaroslavem Zhmudenko i Wangiem Zeng Yi. Pierwszy punkt zdobył pozyskany z Palmiarni Zielona Góra Taisei Matsushita, który pokonał swojego rodaka Jina Takuyę 3:1.

Do remisu doprowadził Miłosz Redzimski, wygrywając z Ukraińcem Jaroslavem Zhmudenko 3:0.

Niesamowicie ciekawy przebieg miały dwa kolejne pojedynki. W ostatnich, skróconych setach Wang Zeng Yi prowadził z Markiem Badowskim 5:4, a Taisei Matsushita z Miłoszem Redzimskim 5:4. Końcówki należały jednak do zawodników Dartomu Bogorii, którzy triumfowali po 6:5.

Jedynym zespołem, który odniósł zwycięstwo w niedzielę w swojej hali, był Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo. Pokonał beniaminka Energę Manekina Toruń 3:0.

Zwyciężali liderzy Dekorglassu Jakub Dyjas i Duńczyk Jonathan Groth, a w debiucie punkt zapisał też Samuel Kulczycki. W meczu z byłem zawodnikiem klubu z Działdowa Japończykiem Taimu Arinobu wygrał 6:5.

Bohaterem spotkania w Bydgoszczy był nowo pozyskany przez Akademię Zamojską Adam Szudi. Węgier ograł i Senegalczyka z francuskim paszportem Ibrahimę Diaw, i Mołdawianina Vladislava Ursu.

Zamościanie pokonali ZOOLeszcz Gwiazdę 3:1, a trzeci punkt zdobył Piotr Chodorski. Z kolei „oczko” dla bydgoszczan wywalczył Vladislav Ursu, pokonując debiutującego w superlidze Szweda Hampusa Soderlunda.

Grający pierwszy raz w barwach Balta AZS AWFiS Fin Benedek Olah wygrał z Patrykiem Zatówką, a gdańszczanie na wyjeździe ograli 3:0 Petralanę Polonię Bytom.